Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 21.07.2017 - 04:28:59
Lukáš Kantor zvítězil v polských Gilowicích
9.5.2010 - 23:35 - děti a dorostenci - Jiri


Již tradičně uspořádali v polských Gilowicích na 1. května zahajovací mezinárodní žákovské závody ve skocích na lyžích na můstcích s umělou hmotou o Pohár Śląskiej Rady Wojewódzkiej LZS 2010. Na sobotních závodech, které uspořádal klub PKS Olympijczyk Gilowice na můstcích HS 19 a HS 24 startovalo celkem 85 skokanů a skokanek, včetně českých závodníků z moravských klubů TJ Sokol Kozlovice, TJ TŽ Třinec a TJ Dukla Frenštát p.R.

Nejmladší kategorie žáků ročníků 2001 a 2002 startovala na menším můstku K = 14 m , ve které zvítězil teprve osmiletý Oskar Rojek z TS Wisły Zakopane ziskem 200,8 bodů za skoky 13 a 13,5 metrů před svým oddílovým kolegou Mateuszem Jaroszem (195,9 b., 13+13 m). Třetí místo obsadil Marcel Matušínský z TJ Sokol Kozlovice (193,5 b., 12,5+13 m). V konkurenci 16 startujících se z českých skokanů dále umístili 8. David Tabach z TJ Sokol Kozlovice (157,6 b., 9,5+10,5 m) a 11. Kryštof Blaník z TJ Dukly Frenštát p.R. (126,9 b., 9p+9,5 m).

Mezi 15 chlapci ročníku 2000, kteří startovali na můstku K = 20 m zvítězil domácí závodník Lukasz Stawowy z pořádajícího PKS Olimpijczyku Gilowice ziskem 192,8 bodů za dav shodné skoky dlouhé 18 metrů před loňským vítězem Ondřejem Krpcem z TJ Sokol Kozlovice (199,9 b., 18+17,5 m) a Tomaszem Pilchem z KS Wisla Ustronianka (188 b., 17,5+17,5 m).

V konkurenci 17 závodníků startujících v kategorii ročníku 1999 zvítězil Paweł Wąsek z LSK Olimpia Goleszow ziskem 215,2 bodů za skoky dlouhé 20 a 19 metrů před Robertem Szymeczkem z TJ TŽ Třinec (207,3 b., 19+19,5 m) a Bartoszem Czyżem z KS Wisla Ustronianka (204,1 b., 18,5+18,5 m). Z českých skokanů se dále umístili 9. Marcel Vyvial z TJ Sokol Kozlovice (170 b., 16,5+16 m) a 11. Roman Janik z TJ TŽ Třinec (149,3 b., 13,5+15 m).

Své loňské vítězství obhájil v kategorii ročníku 1998 český závodník TJ TŽ Třinec Lukáš Kantor ziskem 224,9 bodů za dva nejdelší skoky 20,5 a 20 metrů před Poláky Andrzej em Pałaszem z UKS Sołtysianie Stare Bystre (217,6 b., 19,5+20 m) a 3. Mateuszem Dyrczem z pořádajícího PKS Olimpijczyk Gilowice (212,2 b., 19,5+19,5 m). Sedmé místo obsadil v konkurenci 13 startujících další z českých účastníků Dušan Doležel z TJ Sokol Kozlovice (190 b., 17,5+17,5 m).

V nejstarší kategorii chlapců ročníku 1997 skákal nejdále - dvakrát 20,5 metrů - Damian Lasota z TJ TŽ Třinec, ale pád v 2. soutěžním kole jej ziskem 199,6 bodů odsunul na 3. místo za vítězným Polákem Krystianem Kołodziej z AZS Zakopane (208,9 b., 19+19 m) a těsně za 2. Filipem Pałaszyńskim z LKS Olimpia Goleszów (199,6 b., 18,5+18,5 m). Další z třineckých skokanů Vít Szczotkowski (150,2 b., 14,5+14,5 m) obsadil 5. místo.

V Gilowicích se představilo ve společné kategorii na můstku K = 20 m sedm děvčat. Loňské vítězství suverénně obhájila Joanna Szwab z UKS Chocholów ziskem 203 bodů za dva nejdelší skoky 18,5 a 19 metrů před Monikou Luber (179,3 b., 16,5+17 m) a Katarzynou Pałasz z UKS Sołtysianie Stare Bystre (166,6 b., 16,5+15,5 m)

Novinkou byla kategorie „AMATÉŘI“ ve které startovalo 12 starších závodníků ročníků 1989 až 1996 včetně čtyř Bělorusů z klubu Łódź Ski Team. Zvítězil Krzysztof Leśniak ze Skawiny (220,9 b., 21,5+19 m) před svým kolegou Krzysztofem Totou (211,6 b., 20+19,5 m) a Kamilem Kurkem z Goleszowa (203,6 b., 18,5+18,5 m). Nejlepším z Bělorusů byl ma 8. místě Dawid Jurga z Lodže (161,1 b., 16+16 m).

Za nádherného počasí se vyznamenali pořadatelé, kteří odměnili prvních šest závodníků v každé kategorii poháry a desítku nejlepších krásnými diplomy.

Foto: Lukáš Kantor (autor: sed)
Zdroj: skijumping.pl

Jiri




Komentáře ke zprávě: