Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 19.01.2017 - 07:30:19
Čtyři žákovské klasifikační závody v Lomnici
26.2.2010 - 00:33 - děti a dorostenci - Jiri


Ve dnech 12. až 14. února 2010 uspořádal Lyžařský sportovní klub Lomnice n.P. ve svém lyžařském areálu „V Popelkách“ na můstcích K 43, K 27, K 13 a K 6 m čtyři Republikové klasifikační závody žáků, žaček a předžáků, z nichž dva byly náhradou za zrušené RKZ v Novém Městě nad Moravou.

V kategorii Ž 13+14 starších žáků ročníků 1997 a 1996 zvítězil v prvním pátečním závodě na můstku K 43 m v konkurenci 18 startujících domácí favorit Lukáš Daněk z LSK Lomnice n.P. ziskem 239 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 44,5 a 44 metrů před Michalem Krpcem ze Sokola Kozlovice (232,8 b., 44,5+43 m) a svým oddílovým kolegou Tomášem Portykem (229,1 b., 43,5+43 m). Čtvrté místo obsadil Damián Lasota z TJ TŽ Třinec (217,7 b., 42,5+42 m) před dvěma skokany TJ Frenštát p.R. Robertem Měchem (212,2 b., 41,5+40,5 m) a Janem Michálkem (211,4 b., 41+42 m). Sedmý skončil další domácí skokan Martin Dufek z LSK Lomnice n.P. (209,8 b., 41+41,5 m) před Tomášem Vančurou z TJ Frenštát p.R. (209,7 b., 41+41 m), Filipem Sakalou z TJ Frenštát p.R. (204,4 b., 39,5+ 41 m) a svým oddílovým kolegou Jakubem Dohnalem (194,7 b., 38,5+38,5 m). Až 11. místo obsadil po pádu v 1. kole jeden z favoritů Viktor Polášek z SKL Nové Město n.M. (190,2 b., 41,5p+40,5 m) a 14. místo obsadil Filip Blažek z TJ Frenštát p.R. (168,3 b., 35,5+37 m).

Ve druhém sobotním závodě zvítězil v kategorii Ž 13+14 novoměstský Viktor Polášek ziskem 237,5 bodů nejdelšími stylovými skoky 44,5 a 44 metrů před Michalem Krpcem (230,8 b., 44,5+43 m) a Tomášem Portykem (227,1 b., 43+43,5 m). Páteční vítěz Lukáš Daněk (224,3 b., 43,5+41,5 m) obsadil 4. místo před Martinem Dufkem (221,7 b., 43+41,5 m) a Filipem Sakalou (221,3 b., 42+43 m). Sedmé místo obsadil Damián Lasota (218,8 b., 42,5+42,5 m) před Danielem Holubem z SK Ještěd Liberec (215 b., 41+42,5 m), Tomášem Vančurou (202,9 b., 40,5+40 m) a frenštátčany 10. Janem Michálkem (202,4 b., 39,5+41 m), 11. Robertem Měchem (194,6 b., 40+39 m) a 15. Filipem Blažkem (160,7 b., 35+34,5 m).

V neděli si ve třetím RKZ v kategorii Ž 13+14 zopakoval své sobotní vítězství Viktor Polášek ziskem 252,6 bodů stylovými skoky 46 a 45,5 metrů před vedoucím skokanem po 1. kole Lukášem Daňkem (250,1 b., 45,5+46,5 m) a Michalem Krpcem (239,2 b., 45,5+46,5 m). Čtvrtý Martin Dufek (239,2 b., 45+44,5 m) těsně porazil svého oddílového kolegu Tomáše Portyka (238,1 b., 44,5+44,5 m) a Damiána Lasotu (235,5 b., 44,5+44 m). Nejlepším z frenštátčanů byl poprvé 7. Jan Michálek (221,5 b., 43+43 m), který těsně porazil 8. rožnovského Tomáše Vančuru (220,9 b., 42,5+43 m) a své oddílové kolegy 9. Filipa Sakalu (220,7 b., 41,5+43 m) a 10. Roberta Měcha (217,6 b., 41,5+42,5 m). Na 14. místo se zlepšil frenštátský Filip Blažek (177,8 b., 26,5+38,5 m).

V posledním nedělním závodě starších žáků zvítězil potřetí za sebou perfektním stylem (všechny známky 19 a 19,5 bodů !)Viktor Polášek ziskem 254,7 bodů za skoky 45,5+46,5 metrů před Lukášem Daňkem (250,2 b., 45,5+46,5 m) a Michalem Krpcem (247,4 b., 46+47 m). Čtvrtý byl domácí skokan Tomáš Portyk (245 b., 45,5+45,5 m) před Damiánem Lasotou (236,1 b., 45+44 m) a oddílovým kolegou Martinem Dufkem (229,7 b., 44+43 m). Další tři místa patřila frenštátským skokanům 7. Filipu Sakalovi, (221,3 b., 43,5+41,5 m), 8. Janu Michálkovi (216,1 b., 42,5+41,5 m) a 9. Robertu Měchovi (215,5 b., 41,5+42 m) před 10. Jakubem Dohnalem (213,2 b., 41,5+40,5 m), 11. Tomášem Vančurou (206,1 b., 41,5+40 m) a 14. Filipem Blažkem (181,3 b., 28,5+36,5 m).

Na stejném můstku K 43 m soutěžilo i 19 mladších žáků Ž 11+12 ročníků 1998 a 1999 včetně jednoho Slovince. Suverénem této kategorie byl čtyřnásobný vítěz František Holík z pořádajícího LSK Lomnice n.P., který v prvním pátečním RKZ zvítězil ziskem 253,4 bodů za nejdelší stylové skoky 47 a 46 metrů s téměř čtyřicetibodovým náskokem před čtyřnásobně druhým Dušanem Doleželem ze Sokola Kozlovice (216,3 b., 43+42 m) a Ondřejem Pažoutem ze Ski Klubu Harrachov (214,6 b., 41,5+42,5 m). Čtvrté místo obsadil Lukáš Kantor z TJ TŽ Třinec (212,9 b., 41,5+41,5 m) před Davidem Zemkem z JKL Desná (206,2 b., 41+41 m) a svým oddílovým kolegou Robertem Szymeczkem (184,8 b., 38+39,5 m). Jakub Machula z TJ Frenštát p.R. (176,1 b., 36,5+37,5 m) obsadil 7. místo před 8. Janem Vytrvalem ze Ski Klubu Harrachov (173,7 b., 35+37 m), 9. Jakubem Čejchanem z LSK Lomnice n.P. (172,8 b., 36,5+36 m), 10. Slovincem Jurijem Jurjevecem z SSK Ljubno BTC (171,6 b., 40,5+38,5 m), 11. Marcelem Vyvialem ze Sokola Kozlovice (156,6 b., 34+35 m) a 12. Matějem Hájkem ze Ski Klubu Harrachov (155,6 b., 33,5+35,5 m).

V sobotu zopakoval František Holík v druhém RKZ své suverénní vítězství ziskem 263,6 bodů za skoky 48 a 48,5 metrů. Pořadí na dalších třech místech bylo shodné s pátkem: 2. Dušan Doležel (222,5 b., 40,5+45,5 m), 3. Ondřej Pažout (219,7 b., 42,5+40,5 m), 4. Lukáš Kantor 214,5 b., 42+41,5 m). Dále pak 5. Robert Szymeczek (191,7 b., 38,5+41 m), 6. David Zemek (187,7 b., 39+38 m), 7. Jan Vytrval (179 b., 33,5+40 m), 8. Marcel Vyvial (174,7 b., 35,5+39 m), 9. Jakub Čejchan (167,9 b., 36,5+34 m), 10. Jurij Jurjevec (166,7 b., 38p+39 m), 11 Jakub Machula (161,8 b., 35+35 m) a 12. Matěj Hájek (159,2 b., 35+34,5 m).

V neděli si ve třetím RKZ v kategorii Ž 11+12 zopakoval lomnický František Holík obě své jasné předcházející vítězství ziskem 262,2 bodů za dva nejdelší stylové skoky 48 a 46,5 metrů před Dušanem Doleželem (225 b., 44,5+41,5 m) a dvojicí třineckých skokanů Lukášem Kantorem (220,4 b., 42,5+43 m) s Robertem Szymeczkem (217,8 b., 41+44 m), 5. Ondřejem Pažoutem (217,6 b., 41+43 m), 6. Janem Vytrvalem (202,3 b., 39,5+40,5 m), 7. Jurijem Jurjevecem (200,1 b., 40,5+41 m), 8. Davidem Zemkem (195 b., 39,5+39 m), 9. Marcelem Vyvialem (175,3 b., 39+36,5 m) 10. Jakubem Čejchanem (163,2 b., 33,5+36 m), 11. Jakubem Machulou (155,7 b., 34+35,5 m) a 12. Jakubem Drbohlavem z SK Ještěd Liberec (147,4 b., 31,5+36,5 m).

Ve čtvrtém nedělním RKZ dovršil František Holík své vítězné tažení ziskem 263,3 bodů za dva shodné nejdelší skoky 47,5 metrů, kterými porazil tentokrát jen o necelých 30 bodů po čtvrté již druhého Dušana Doležela (234,7 b., 42,5+47 m) a o padesát bodů třetího Lukáše Kantora (212,5 b., 42,5+41 m). Mimo stupňů vítězů se umístili 4. Jan Vytrval (209,6 b., 41+40,5 m), 5. Ondřej Pažout (208,1 b., 40,5+41 m), 6. Robert Szymeczek 204,1 b., 40,5+41 m), 7. David Zemek (199,8 b., 41+39 m), 8. Jurij Jurjevec (190 b., 40,5+38 m), 9. Marcel Vyvial (176,8 b., 36,5+38,5 m), 10. Jakub Čejchan (175,5 b., 37,5+36 m), 11. Jakub Machula (171,4 b., 37,5+35,5 m) a 12. František Slavík ze Ski Klubu Harrachov (160 b., 35,5+35,5 m).

Na stejném můstku K 43 m startovali v kategorii starších žaček jen dvě závodnice Natálie Dejmková a Michaela Rajnochová a mimo soutěž ještě dorostenka Johana Špačková. V prvním závodě v pátek zvítězila stylovějšími skoky Natálie Dejmková z SK Ještěd Liberec ziskem 181,7 bodů za skoky 36 a 38,5 metrů před Michaelou Rajnochovou z TJ Frenštát p.R. (176,7 b., 36+38,5 m).

Stejné pořadí bylo i v druhém RKZ v sobotu: 1. Dejmková (180,4 b., 36+39,5 m) a 2. Rajnochová (172,9 b., 36,5+39 m).

A i ve dvou nedělních RKZ bylo stejné pořadí. Dopoledne: 1. Dejmková (203 b., 40,5+40,5 m), 2. Rajnochová (195,7 b., 39,5+40 m). Odpoledne: 1. Dejmková (187,8 b., 38,5+39 m), 2. Rajnochová (182,2 b., 39+40,5 m).


Foto: František Holík (autor: PaM)

Na menším můstku K 27 m soutěžilo 9 nejmladších žáků Ž 9+10 ročníků 2000 a 2001. V pátečním RKZ zvítězil Ondřej Krpec ze Sokola Kozlovice ziskem 206,6 b., 25+25,5 m) s dvacetibodovým náskokem před Přemyslem Jačkem z pořádajícího LSK Lomnice n.P. (186,1 b., 24,5+23,5 m) a jeho oddílovým kolegou Matějem Čejchanem (174 b., 23+21 m). Čtvrté místo obsadil Martin Dyntr z JKL Desná v J.h. (172 b., 22,5+21,5 m) před 5. Sebastianem Kellermanem z TJ Frenštát p.R. (160,4 b., 21+21,5 m), 6. Ladislavem Horáčkem ze Ski Klubu Harrachov (155,4 b., 19+21 m), 7. Mikulášem Slukou z SK Ještěd Liberec (128 b., 18+18,5 m), 8. Marcelem Matušínským ze Sokola Kozlovice (126 b., 20,5+16 m) a 9. Matyášem Vávrou z TJ Frenštát p.R. (125,8 b., 17,5+18,5 m).

V sobotním RKZ však těsně zvítězil Přemysl Jaček ziskem 198,7 bodů za skoky 24,5 a 25 metrů před Ondřejem Krpcem (197 b., 24,5+24,5 m) a Matějem Čejchanem (190 b., 22,5+24 m). Sebastián Kellermann (175,6 b., 22+23,5 m) se zlepšil na 4. místo před Martina Dyntra (168,8 b., 21,5+22 m) a Marcela Matušínského (159,1 b., 21,5+21,5 m). Sedmé místo obsadil Ladislav Horáček (150,8 b., 19,5+21,5 m) před 8. Matyášem Vávrou (145,6 b., 19+21,5 m) a 9. Mikulášem Slukou (133,8 b., 19,5+19 m).

V obou nedělních RKZ se na stupních vítězů zopakovalo pořadí z úvodního pátečního závodu. Dopoledne zvítězil těsně stylovější Ondřej Krpec ziskem 206,6 bodů za skoky 25 a 25,5 metrů před domácími borci Přemyslem Jačkem (206,3 b., 25,5+25,5 m) a Matějem Čejchanem (191,2 b., 23+24 m). Čtvrtý skončil Ladislav Horáček (182,7 b., 22,5+24,5 m) před 5. Sebastianem Kellermanem (173,6 b., 23+22,5 m), 6. Martinem Dyntrem (168,5 b., 21,5+22,5 m) 7. Marcelem Matušínským (145,5 b., 19+22,5 m), 8. Matyášem Vávrou (140,9 b., 22+18 m) a 9. Mikulášem Slukou (137,8 b., 20+18,5 m).

V nedělním odpoledním závodě zvítězil potřetí Ondřej Krpec ziskem 205,3 bodů za dva shodné skoky 25,5 metrů, tentokrát opět těsně o jediný bod před Přemyslem Jačkem (204,3 b., 25,5+25,5 m) a jeho kolegou Matějem Čejchanem (192,9 b., 23,5+24 m). Čtvrtý byl Dyntr (168,3 b., 22,5+21 m) před 5. Kellermannem (167,7 b., 22+22,5 m), 6. Horáčkem (151 b., 20+21,5 m), 7. Vávrou (144,8 b., 20,5+20,5 m), 8. Matušínským (139,2 b., 18,5+21 m) a Slukou (120,6 b., 20+20,5 m).

V RKZ se představilo na můstku K 13 m osm mladších žaček Žy 12 a ml., ročníků 1998 a mladší, včetně jedné Slovinky Tanjou Fricejl z SSK Lubno BTC. Ta zvítězila v prvním pátečním závodě ziskem 195 bodů za dva shodné skoky dlouhé 11 metrů těsně o 1 bod před favorizovanou Zdenou Pešatovou z JKL Desná v J.h. (194 b., 11+11 m) a s odstupem před její oddílovou kolegyní Kristýnou Bílou (179 b., 10+10 m). Čtvrté místo obsadila předžačka Štěpánka Ptáčková z SK Ještěd Liberec (175 b., 10,5+10 m) před 5. Janou Mrákotovou z JKL Desná v J.h. (163,5 b., 8,5+9 m), 6. Veronikou Pánkovou ze Ski Klubu Harrachov (162,5 b., 8,5+9,5 m), 7. Simonou Weinlichovou z SK Ještěd Liberec (152,5 b., 8,5+8,5 m) a Lindou Ptáčníkovou z JKL Desná v J.h. (148,5 b., 8+8,5 m).

V sobotu se uskutečnil RKZ mladších žaček na větším můstku K 27 m, kde se již v konkurenci 6 soupeřek prosadila favoritka Zdeně Pešatová, která zvítězila ziskem 181,3 bodů za dva shodné skoky 23 metrů s náskokem 13 bodů před Slovinku Tanju Fricejl (168 b., 21,5+22,5 m) a 40 bodů na Kristýnu Bílou (140,5 b., 19+20 m). Na dalších třech místech se umístily: 4. Jana Mrákotová (129,6 b., 19+16,5 m), 5. Veronika Pánková (109,1 b., 16,5+16,5 m) a 6. Linda Ptáčníková (97,4 b., 14+16 m).

V neděli na stejném můstku odvedla vítězná Tanja Fricelj Pašatové sobotní porážku, když zvítězila s 25 bodovou převahou ziskem 185 bodů nejdelším skoky v obou kolech 24+22,5 metrů před 2. Zdenou Pešatovou (159,1 b., 19+21,5 m) a 3. Kristýnou Bílou (143 b., 19+20 m). Na čtvrté místo se zlepšila Veronika Pánková (120,2 b., 17+17,5 m) před pádem postiženou Janou Mrákotovou (119,7 b., 19p+18 m) a 6. Lindou Ptáčníkovou (96,9 b., 16+14 m).

Ve druhém nedělním závodě RKZ tentokrát na menším můstku K 13 m zvítězil Zdena Pešatová (190 b., 11+10,5 m) těsně o 1 bod před Tanjou Fricelj (189 b., 11+10,5 m) a 3. Janou Mrákotovou (184 b., 10,5+10 m). Na dalších pěti místech skončily 4. Bílá (183,5 b., 10+10,5 m), 5. Pánková (170 b., 9,5+9,5 m), 6. Weinlichová (167,5 b., 10+9,5 m), 7. Ptáčková (165,5 b., 10+9,5 m) a 8. Ptáčníková (153 b., 8,5+8,5 m).

Dva své RKZ absolvovali na nejmenším můstku K 6 m v lomnického areálu i předžáci, ročníků 2002 a mladší. V obou zvítězil v konkurenci 17 startujících nejmladší účastník šestiletý Radim Sudek (*2004) z pořádajícího lyžařského oddílu LSK Lomnice n.P.

V sobotu zvítězil ziskem 205 bodů za skoky 5 a 5,5 metrů před Lukášem Kohlbergerem z JKL Desná v J.h. (197 b., 5+5 m) a Štěpánkou Ptáčkovou z SK Ještěd Liberec (196,5 b., 5+4,5 m). Čtvrtý skončil Jan Šimek z LSK Lomnice n.P. (196 b., 5+4,5 m) před 5. Davidem Tabachem ze Sokola Kozlovice (194,5 b., 5+5 m), 6. Štěpánem Blaníkem z TJ Dukla Frenštát p.R. (185 b., 4+4,5 m), 7. Lukášem Láskou z LSK Lomnice n.P. (182,5 b., 4+4,5 m), 8. Janem Pleštilem z SK Ještěd Liberec ( 179,5 b., 4,5+4 m) a dvěma zástupci LSK Lomnicce n.P. 9. Richardem Podzimkem (174,5 b., 4+4 m) a 10. Pavlem Bernatem (171 b., 3,5+4 m).

V neděli zvítězil opět Radim Sudek ziskem 208 bodů dvěma shodnými nejdelšími skoky v obou kolech 5,5 metrů před Kryštofem Blaníkem (197,5 b., 4,5+5,5 m) a Štěpánkou Ptáčkovou (194,5 b., 5+4,5 m). Čtvrtý skončil David Tabach (190 b., 4,5+5 m), 5. Lukáš Láska (188,5 b., 4,5+4,5 m), 6. Jan Šimek (179 b., 4+4 m), 7. Jan Pleštil (170 b., 3,5+4 m) před svými oddílovými kolegyněmi z SK Ještěd Liberec Karolínou Sadvarovou (164,5 b., 3,5+3,5 m) s Annou Jonášovou (162 b., 4+3 m) a 10. Pavlem Bernatem (160 b., 3+3,5 m).

Úvodní foto: Jan Michálek (autor: PaM)

Jiri




Komentáře ke zprávě: