Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.02.2017 - 04:09:50
X. ročník Poháru Valašského království
6.10.2009 - 16:56 - děti a dorostenci - Jiri


V pátek 2. října 2009 uspořádal oddíl klasického lyžování TJ Rožnov p.R. ve skokanském areálu na Bučiskách za nádherného podzimního počasí Letní republikové klasifikační závody ve skoku na lyžích a severské kombinaci. Na rekonstruovaných rožnovských můstcích s umělou hmotou K15, K 35 a K 70 m se uskutečnil jubilejní, již 10. ročník mezinárodních závodů o Pohár Valašského království závodů žáků, žaček a dorostenců ve skoku na lyžích. Na můstcích startovalo v sedmi kategoriích 112 žáků a dorostenců z ČR a Polska.


Na můstku K15 m se v kategorii předžáků (*2002 a ml.) se radoval z vítězství Lukáš Kohlberger z JKL Desná, který zvítězil ziskem 163,5 bodů za skoky 11,5 a 11 metrů s úctyhodným náskokem před začínajícími Kryštofem Blaníkem z TJ Dukly Frenštát p.R. (107,8 b., 7 a 7,5 m) a Davidem Tabachem ze Sokola Kozlovice (95,6 b., 9,5+9,5 m).




Foto: Předžáci s J.Sakalou aředitelem závodu Fr. Vavrušou (autor: Jiří Sedláček)


Na stejném můstku zvítězil v kategorii Žáků 9+10 (*2000 a 2001) Přemysl Jaček z LSK Lomnice n.P., který zvítězil 214,5 bodů za dva nejdelší shodné skoky 15 metrů s desetibodovým náskokem před Ondřejem Krpcem z TJ Sokol Kozlovice (204,1 b., 14,5+14,5 m) a před trojicí Poláků v pořadí 3. Jaroslaw Krzak z PKS Gilowice (202,7 b., 13,5+14,5 m), 4. Piotr Kudzia z LKS Klimczok Bystra (196,8 b., 13+14 m) a dalším skokanem PKS Gilowice Lukaszem Stawowym (196,5 b., 13,5+14 m). 6. místo obsadil Sebastian Kellermann z TJ Frenštát p.R. (178,5 b., 12+13 m) před 7. Ladislavem Horáčkem ze Ski Klubu Harrachov (173,3 b., 12,5+12 m), 8. Martinem Dyntrem z JKL Desná (168,4 b., 12+11,5 m) a 9. Marcelem Matušínským ze Sokola Kozlovice (165,9 b., 11+12,5 m). Z dalších frenštátských skokanů obsadili Filip Kellermann 13., Matyáš Vávra 15. a Jakub Pokorný 16. místo.




Foto: Vyhlášení nejmladších žáků (autor: Jiří Sedláček)


Mladší žačky (*1998 a ml.) skákaly na můstku K15 m. Mezi 10 soupeřkami zvítězila Veronika Ptáčková SK Ještěd Liberec ziskem 190,4 bodů nejdelšími skoky 15,5 a 14,5 metrů před Zdenou Pešatovou z JKL Desná (180,2 b., 13,5+14 m) a Veronikou Pánkovou ze Ski Klubu Harrachov (144,3 b., 10+9,5 m). Čtvrté místo obsadila Lucie Hofrová z TJ Dukla Frenštát p.R. (122,1 b., 7,5+9 m) před 5. Janou Mrákotovou z JKL Desná (120,1 b., 8+8,5 m) a 6. Marcelou Ščepkovou ze Sokola Kozlovice (111,9 b., 8,5+10 m).

Na větším můstku K 35 m zvítězil ve vzácně vyrovnané kategorii Žáků 11+12 (*1998 a 1999) neobvykle těsně, jen o 0,1 bodu jasný favorit František Holík z LSK Lomnice n.P. ziskem 220,2 bodů za stylovější skoky 34,5 a 35 metrů, kterými porazil Dušana Doležela z TJ Sokol Kozlovice, který za delší skoky 35 a 36 metrů obdržel jen 220,1 bodů.
Třetí místo obsadil v konkurenci 26 startujících loňský vítěz Polák Dawid Jarzabek z TS Wisla Zakopane (217,2 b., 34,5+35 m) před Janem Vytrvalem ze Ski klubu Harrachov (212,7 b., 34,5+35 m), 5. Lukášem Kantorem z TJ TŽ Třinec (212,4 b., 34,5+34,5 m) a 6. Jakubem Machulou z TJ Frenštát p.R. (211,7 b., 34+35,5 m).

Sedmý byl Polák Andrej Palasz z KS Stara Bystra (210,1 b., 34,5+34 m) před 8. Ondřejem Pažoutem ze Ski Klubu Harrachov (209,3 b., 34+34 m), 9. Robertem Szymeczkem z TJ TŽ Třinec (192,8 b., 33+32,5 m) a 10. Polákem Dawidem Skupieňem z TS Wisla Zakopane (189,4 b., 34+32,5 m). Z dalších moravských závodníků obsadil 15. místo Ondřej Krpec z TJ Sokol Kozlovice, 16. David Kaleta z TJ TŽ Třinec , 17. Marcel Vyvial z TJ Sokol Kozlovice, 25. Roman Janik z TJ TŽ Třinec a 27. Vilém Špaček z TJ Frenštát p.R.




Foto: Vyhlášení mladších žaček (autor: Jiří Sedláček)


Šest starších žaček (*1996 a ml.) bojovalo na stejném můstku K 35. Zvítězila Michaela Rajnochová z TJ Frenštát p.R. ziskem 182,4 bodů za dva nejdelší skoky 32 metrů poměrně těsně před reprezentantkou Natálií Dejmkovou z SK Ještěd Liberec (179,7 b., 30+32 m) a s odstupem před Zdenou Pešatovou z JKL Desná (149,6 b., 27+29 m). Čtvrté místo obsadila Polka Joanna Szwab z TS Wisla Zakopane (124,3 b., 24+26,5 m) před Karolínou Indráčkovou z JKL Desná (115 b., 23+24 b).

V kategorii starších žáků Ž 13+14 (*1996 a 1997) vyhrál na největším rožnovském můstku K70 v konkurenci 25 startujících přesvědčivě ještě mladší žák (*98) František Holík z LSK Lomnice n.P. ziskem 246,3 bodů za nejdelší skoky 72,5 a 76,5 metrů s více než dvacetibodovým náskokem před domácím skokanem Tomášem Vančurou z TJ Rožnov p.R. (222,4 b., 67+72,5 m) a svými oddílovými kolegy Jakubem Dohnalem (216,1 b., 69,5+68,5 m) a Tomášem Portykem (212,1 b., 65,5+70 m).

Páté místo obsadil Michal Krpec ze Sokola Kozlovice ( 209,4 b., 68,5+68,5 m) před Polákem Przemkem Kantykou z LKS Klimczok Bystra (208,8 b., 65,5+68 m). Na sedmém místě byl Filip Sakala z TJ Frenštát p.R. (205,2 b., 65,5+68 m) před Lukášem Daňkem z LSK Lomnice n.P. (198,1 b., 65,54+65 m), svým oddílovým kolegou Robertem Měchem (191,8 b., 66+63 m) a 10. Polákem Krzystofem Dziadoněm z TS Wisla Zakopane (172,1 b., 62+61 m).




Foto: Damian Zyla, Vít Háček, Ondřej Kelnar (autor: Jiří Sedláček)


Dorostenci (*1994 a 1995) soutěžili rovněž na největším rožnovském můstku K 70 m. Těsné čtyřbodové vítězství si ve finálovém kole udržel Vít Háček ze Ski Klubu Harrachov ziskem 227,5 bodů za skoky 74 a 68,5 metrů před Polákem Damiánem Zylou z LKS Klimczok Bystra (223,2 b., 70+71 m) a závodníkem pořádající TJ Rožnov p.R. Ondřejem Kelnarem (217,4 b., 69,5+70 m).

Čtvrté místo obsadil Martin Ploc ze Ski Klubu Harrachov (211,3 b., 68,5+68 m) před 5. Davidem Bartošem z JKL Desná (210,8 b., 66+70,5 m), 6. Polákem Marcinem Mietusem z AZS Zakopane (202,6 b., 66,5+66,5 m) a jeho krajanem Jakubem Wolnym z LKS Klimczok Bystra (202,2 b., 67,5+66 m.Jan Souček z LSK Lomnice n.P. (195,9 b., 64,5+65 m) obsadil 8. místo před polskými skokany z TS Wisla Zakopane 9. Jakubem Bachledou (191,4 b., 64+65,5 m) a Krystianem Karpielem (174,5 b., 60+62,5 m). Za dalšími dvěma Poláky Marcinem Dziadoněm a Janem Lowiszem 13. místo Kristián Dluhoš z TJ Frenštát p.R. Z dalších moravských dorostenců obsadil obsadil v konkurenci 25 startujících 23. místo Petr Cáb z TJ Rožnov a 24. místo Jakub Špok z TJ Sokol Kozlovice před svým oddílovým kolegou Radimem Foldynou.

Hlavní foto: nejlepší dvojice závodu mladších žáků (autor: Jiří Sedláček)

Jiri




Komentáře ke zprávě: