Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 27.03.2017 - 22:30:31
Čtvrtý závod 21. ročníku Beskydského turné
22.6.2009 - 16:19 - děti a dorostenci - Jiri


Čtvrtý letošní závody letní skokanské sezóny na Moravě uspořádal lyžařský oddíl TJ Rožnov p.R. v neděli 21. června 2009 dopoledne na můstcích K = 15 m a K = 35 m s umělou hmotou ve svém lyžařském areálu na Bučiskách v rámci XXI. ročníku Beskydského turné žáků ve skoku na lyžích. Pod polozamračenou oblohou startovalo 71 mladých skokanek a skokanů z České republiky, Polska a Maďarska. Diplomy a poháry předali nejlepším závodníkům na vyhlášení pan Alois Hubáček s rozhodčím SL ČR Michalem Pustějovským.

V samostatné závodě 7 mladších žaček ročníků 1998 a ml. se na můstku K=15 m podělily o vítězství Zdena Pešatová z JKL Desná (173,5 b., 12+13 m) s Veronikou Ptáčkovou z SK Ještěd Liberec (173,5 b., 13,5+11,5 m) s více než dvacetibodovým náskokem před dalšími skokankami JKL Desná Janou Mrákotovou (152,8 b., 11+11 m) a Kristýnou Bílou (149,1 b., 11,5+12,5 m).



Na stejném můstku se v kategorii nejmladších žáků ročníků 2000 a ml. se představilo 19 závodníků a poprvé se v sérii podařilo zvítězit Lukaszu Stawowemu z PKS Olimpijczyk Gilowice ziskem 204,5 bodů za dva nejdelší15-timetrové skoky o necelé dva body před vítězem předcházejících tří závodů BT 2009 Ondřejem Krpcem z TJ Sokol Kozlovice (212,7 b., 14,5+13,5 m) a svým krajanem Tomaszem Pilchem z KS Wisła Ustronianka (195,2 b., 14+14 m). I čtvrté místo vybojoval polský závodník Kamil Kocierz z Olimpie Goleszów (182,5 b., 13,5+14 m) před Maďarem Tamásem Reymeyerem z KSE Köszég (174 b., 11,5+13,5 m) a Martinem Dyntrem z JKL Desná (159,2 b., 11,5+11,5 m). Nejlepší ze skokanů TJ Frenštát p.R. Sebastian Kellermann (157,2 b., 11+12 m) obsadil 7.místo před 8. Maďarem Kristofem Molnárem z KSE Köszég (156,5 b., 11+11,5), 9. Marcelem Matušínským z TJ Sokol Kozlovice (150,3 b., 11+11 m) a 10. Jakubem Šikolou z SK Ještěd Liberec (148,3 b., 11+11m). Z dalších frenštátských skokanů obsadil 12. místo Matyáš Vávra (145,6 b., 9,5+12 m) a 19. Filip Kellermann (119 b., 8,5+9 m).



V kategorii mladších žáků ročníků 1998 a 1999 zvítězil v konkurenci 22 startujících na větším můstku K=35 m suverén letošního BT Lukáš Kantor z TJ TŽ Třinec, který zvítězil po čtvrté v řadě ziskem 218 bodů za dva shodné skoky na konstrukční bod můstku 35 metrů. Druhé místo obsadil s pětibodovou ztrátou Polák Dominik Kastelik z PKS Olimpijcyzk Gilowice (212,4 b., 34+35 m) před Ondřejem Pažoutem ze Ski Klubu Harrachov (204 b., 33,5+34 m). Čtvrté místo obsadil Dušan Doležel z TJ Sokol Kozlovice (202,7 b., 33+34 m) před loňským vítězem Pawłem Wąsekem z ŁKS Olimpia Goleszów (186,2 32+30 m), 6. Jakubem Machulou z TJ Frenštát p.R. (180,9 b., 32+29,5 m), 7. Jakubem Juroszem z KS Wisla Ustronianka (180 b., 28+32 m) a 8. Maďarem Peterem Horváthem z KSE Köszég (174,5 b., 30+30 m). Deváté místo obsadil David Zemek z JKL Desná (171,7 b., 31+28,5 m) před Janem Vytrvalem ze Ski Klubu Harrachov (156,3 b., 26,5+29 m) a svým bratrem Jakubem Zemkem (171,7 b., 26+27 m).



V samostatné závodě starších děvčat ročníků 1996 a mladších na můstku K = 35 m, zvítězila v konkurenci 5 startujících již potřetí v letošním BT Michaela Rajnochová z TJ Frenštát p.R. ziskem 175,9 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 31 a 30,5 metrů před Barborou Blažkovou z JKL Desná (141,8 b., 26+27 m) a jejími oddílovými kolegyněmi Zdenou Pešatovou (107,5 b., 22,5+22,5 m) a Kristýnou Bílou (99,9 b., 22+22 m).



Mezi staršími žáky ročníků 1996 a 1997 na stejném můstku K = 35 m dovršil mezi 18 startujícími své vítězné tažení Beskydským turné 2009 čtvrtým suverénním vítězstvím Polák Mateusz Hulbój ziskem 259,2 bodů za nejdelší stylové skoky 39 a 40,5 metrů s dvacetibodovým náskokem před svým krajanem Lukaszem Podziorskim z KS Wisła Ustronianka (239,2 b., 37,5+37 m) a nejlepším z českých účastníků Filipem Sakalou z TJ Frenštát p.R. (227,4 b., 35,5+36 m). Čtvrté místo vybojoval pro domácí barvy Tomáš Vančura z pořádající TJ Rožnov p.R. (225,1 b., 35,5+35,5 m) před 5. Damiánem Lasotou z TJ TŽ Třinec (224,6 b., 35,5+35,5 m), 6. Przemyslawem Kantikou z ŁKS Klimczok Bystra (222,3 b., 35+35,5 m), 7. Robertem Měchem z TJ Frenštát p.R. (220,8 b., 35+35,5 m), 8. Markem Štěpničkou z JKL Desná (220,2 b., 35+34,5 m), 9. Michalem Krpcem z TJ Sokol Kozlovice (212,1 b., 34+34,5 m), 10. Michalem Čechem ze Ski Klubu Harrachov (205,2 b., 33+34 m), 11. Filipem Blažkem z TJ Frenštát p.R. (204 b., 33,5+34 m) a 12. Danielem Holubem z SK Ještěd Liberec (192 b., 34,5+30,5 m). Za 14. Filipem Černým z SK Ještěd Liberec (190,2 b., 31,5+33 m) obsadil 15. místo Jan Michálek z TJ Frenštát p.R. (159,2 b., 27,5+29,5 m).

Foto: Jiří Sedláček

Jiri




Komentáře ke zprávě: