Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.02.2017 - 04:13:00
Druhý závod 21. Beskydského turné
20.6.2009 - 11:16 - děti a dorostenci - Jiri


Druhý letošní závod letní skokanské sezóny na Moravě uspořádal lyžařský oddíl TJ TŽ Třinec v pátek 19. června 2009 na čerstvě rekonstruovaných můstcích K = 24 a K = 40 m s novou finskou umělou hmotou ve svém lyžařském areálu v Nýdku v rámci XXI. ročníku Beskydského turné žáků ve skoku na lyžích.

Za zamračeného počasí s občasným deštěm startovalo 75 mladých skokanek a skokanů z České republiky, Maďarska a Polska. Ceny a poháry nejlepším závodníkům předali na vyhlášení Technický delegát Svaz lyžařů ČR pan Stanislav Lasota st. a ředitel závodu Miroslav Pastuszek st.

V samostatném závodě mladších děvčat ročníků 1998 a mladších zvítězila na můstku K = 24 m v konkurenci 6 závodnic Zdena Pešatová z JKL Desná ziskem 156,8 bodů za skoky 18 a 20,5 metrů s jasným náskokem před Veronikou Ptáčkovou z SK Ještěd Liberec (143,6 b., 16,5+20,5 m) a svou oddílovou kolegyní Kristýnou Bílou (113,5 b., 15+17,5 m).

V samostatném závodě čtyř starších děvčat ročníků 1996 a mladších zvítězila na můstku K = 40 m Michaela Rajnochová z TJ Frenštát p.R. ziskem 178,5 bodů za dva shodné skoky 35 metrů s devítibodovým náskokem před Barborou Blažkovou z JKL Desná (169,2 b., 33+33 m) a její oddílovou kolegyní Zdenou Pešatovou (127,8 b., 29+27,5 m).


Foto: Stupně vítězů mladších žáků BT zleva 2. Kastelik 1. Kantor 3. Zemek

V kategorii nejmladších žáků ročníků 2000 a mladších na můstku K = 24 m obhájil své úvodní vítězství z Kozlovic Ondřej Krpec z TJ Sokol Kozlovice ziskem 179,9 b. za nejdelší skoky 21 a 22 metrů s více než dvacetibodovým náskokem před Poláky Tomaszem Pilchem z KS Wisla Ustronianka (156,6 b., 19,5+20 m) a Lukaszem Stawowym z PKS Olimpijczyk Gilowice (138,7 b., 17,5+19 m). Čtvrté místo obsadil Maďar Keistof Molnár z KSE Köszég (128,5 b.m, 17+18 m) před Polákem Kamilem Kocierzemz Olimpie Goleszów (127,7 b., 18+18,5 m) a svým krajanem Tamásem Reymeyerem (127,6 b., 15,5+19 m). Sedmé místo obsadil Marcel Matušínský z TJ Sokol Kozlovice (126,4 b., 18,5+17 m) před Polákem Piotrem Kudziou z LKS Klimczok Bystra (112,6 b., 16+16 m), Martinem Dyntrem z JKL Desná (99,4 b., 14,5+16 m) a Ladislavem Horáčkem ze Ski Klubu Harrachov (87,9 b., 14+14 m). Matyáš Vávra z TJ Frenštát p.R. obsadil 11. místo a jeho oddílový kolega Sebastián Kellermann uzavíral výsledkovou listinu na 16. místě.

V kategorii mladších žáků ročníků 1998 a 1999 zopakoval své čtvrteční vítězství z Kozlovic na domácím můstku K = 24 m favorizovaný Lukáš Kantor z TJ TŽ Třinec ziskem 227 bodů za nejdelší skoky 24 a 26 metrů s patnáctibodovým náskokem před loňským vítězem Polákem Pawłem Wąsekem z Olimpie Goleszów (212,3 b., 23+25,5 m) a překvapivě třetím Dušanem Doleželem z TJ Sokol Kozlovice (208 b., 22,5+25 m). Čtvrté místo obsadil Polák Bartosz Czyż z KS Wisła Ustronianka (206,1 b., 23,5+23,5 m) před 5. Ondřejem Pažoutem ze Ski Klubu Harrachov (199,1 b., 22+25 m) 6. Jakubem Zemkem z JKL Desná (197,8 b., 22,5+23,5 m), 7. Jakubem Juroszem z KS Wisla Ustronianka (194,6 b., 21+23,5 m), 8. Davidem Zemkem (194,5 b., 21+24 m), 9. Janem Vytrvalem ze Ski Klubu Harrachov (192,5 b., 22+23 m) a Dominikem Kastelikem z Olympijczyku Gilowice (191,1 b., 20,5+24 m). Domácí skokan David Kaleta obsadil 11. místo před Maďarem Peterem Horváthem z KSE Köszég, Jakubem Matulou z TJ Frenštát p.R. a svým oddílovým kolegou Robertem Szymeczkem. Výsledkovou listinu uzavíral na 28. místě Vilém Špaček z TJ Frenštát p.R.

Mezi staršími žáky ročníků 1996 a 1997 zvítězil mezi 21 startujícími opět Polák Mateusz Hulbój z PKS Olimpiczyk Gilowice ziskem 231,6 bodů a rekordními skoky 42,5 a 43 metrů s desetibodovým náskokem před Filipem Sakalou z TJ Frenštát p.R. (221 b., 38,5+41,5 m) a svým krajanem Lukaszem Podziorskim z KS Wisla Ustronianka (219,1 b., 39,5+41 m). Dvěma vyrovnanými skoky 40,5 metrů obsadil 4. místo ziskem 218,7 bodů Robert Měch z TJ Frenštát p.R. před Tomášem Vančurou z TJ Rožnov p.R. (217,8 b., 39+40 m) a Michalem Krpcem z TJ Sokol Kozlovice (213,6 b., 40,5+40 m). Za 7. Polákem Przemyslawem Kantykou z ŁKS Klimczok Bystra (213,2 b., 39+39,5 m) se umítili 8. Daniel Holub z SK Ještěd Liberec (210,4 b., 38+39 m), 9. Marek Štěpnička (208,2 b., 38+38 m), 10. Damián Lasota z TJ TŽ Třinec (204,5 b., 36,5+38,5 m), 11. Filip Blažek z TJ Frenštát p.R. (201,6 b., 39+39 m) a 12. Lukáš Kantor z TJ TŽ Třinec (196,2 b., 34+39,5 m). Dušan Doležel ze Sokola Kozlovice obsadil 14. a Jan Michálek z TJ Frenštát p.R. 18. místo.


Ke stažení:
Vysledky_2._zavodu_BT_2009_-_Nydek_-_19.6.09.pdf Počet stažení:
Beskydske_Turne_2009_prubezne_hodnoceni_po_2_zavodech.xls Počet stažení:

Úvodní foto: Vítězka závodu st.žaček BT v Nýdku Michaela Rajnochová z TJ Frenštát p.R. (autor: sed)

Jiri




Komentáře ke zprávě: