Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 23.01.2017 - 23:59:54
Zahájen závod 21. Beskydského turné
19.6.2009 - 23:55 - děti a dorostenci - Jiri


První letošní závody letní skokanské sezóny na Moravě uspořádal lyžařský oddíl TJ Sokol Kozlovice ve čtvrtek 18. června 2009 na můstcích K = 9 m a K = 18 m s umělou hmotou ve svém lyžařském areálu v Kozlovicích „na Táboře“ jako 1. závod XXI. ročníku Beskydského turné žáků ve skoku na lyžích.

Za slunečného počasí startovalo 87 mladých skokanek a skokanů z České republiky, Polska a Maďarska. Rekordnímu zájmu 475 diváků pořadatelé zajistili kromě tradičně kvalitního občerstvení i roztleskávačky a baletky ZUŠ. Diplomy a poháry za závod a za celkové pořadí Beskydského turné předali nejlepším 6 závodníkům v každé kategorii na vyhlášení starosta Kozlovic Ing. Miroslav Tofel spolu se skokanským reprezentantem ČR Jakubem Jandou.

V samostatné závodě mladších děvčat ročníků 1998 a mladších na můstku K = 9 m zvítězila v konkurenci sedmi závodnic Veronika Ptáčková z SK Ještěd Liberec ziskem 248 bodů za dva 11-timetrové skoky s třináctibodovým náskokem před Zdenou Pešatovou (235 b., 11+10 m) a Kristýnou Bílou (232,5 b., 10+10,5 m) z JKL Desná před a Veronikou Pánkovou ze Ski Klubu Harrachov (223 b., 9,5+10 m).

V samostatné závodě starších děvčat ročníků 1996 a mladších zvítězila v konkurenci 6 závodnic na můstku K = 18 m Barbora Blažková z JKL Desná ziskem 214,8 bodů za skoky 18 a 17,5 metrů před Michaelou Rajnochovou z TJ Frenštát p.R. (210,1 b., 17,5+17,5 m) a svou oddílovou kolegyní Zdenou Pešatovou (202,7 b., 16,5+17,5 m).

V  kategorii nejmladších žáků ročníků 2000 a mladších zvítězil na můstku K = 18 m v konkurenci 23 startujících domácí favorit Ondřej Krpec z TJ Sokol Kozlovice ziskem 264,5 bodů dvěma stylovými rekordními skoky 12 metrů před trojicí Poláků v pořadí 2. Tomasz Pilch z KS Wisła Ustronianka (253,b., 11,5+11,5 m), 3. Lukasz Stawowy 251,5 b., 12+12 m), 4. Kamil Kocierz z Olimpie Goleszow (233,5 b., 10,5+10,5 m). Páté místo obsadil Maďar Kristof Molnár z KSE Köszég (232,5 b., 10+10,5 m) před 6. Martinem Dyntrem z JKL Desná (230 b., 10+10,5 m). Za 7. Polákem Piotrem Kudziou z LSK Klimczok Bystra (229,5 b., 10+10 m) se obsadil 8. místo nejlepší ze závodníků TJ Frenštát p.R. Sebastian Kellerman (10,5+10 m).


Foto: Jakub Janda předává poháry mladším žačkám při BT v Kozlovicích

V kategorii mladších žáků Ž 11+12 ročníků 1998 a mladších zvítězil v konkurenci 32 startujících na větším můstku K = 18 m Lukáš Kantor z TJ TŽ Třinec ziskem 236,3 bodů dvěma nejdelšími 19 metrovými skoky s tříbodovým náskokem před Polákem Dominikem Kastelikem z PKS Olympijczyk Gilowice (233,1 b., 18,5+19 m), 3. Davidem Zemkem z JKL Desná (225,7 b., 18,5+18 m), jeho bratrem Jakubem Zemkem (224,4 b., 18,5+18,5 m), 5. Ondřejem Pažoutem ze Ski Klubu Harrachov (222,9 b., 18,5+18,5 m) a loňským vítězem Polákem Pawlem Wasekem z Olimpie Goleszów (222 b., 18+18 m). Sedmé ísto obsadil Robert Szymeczek z TJ TŽ Třinec (218 b., 18+18 m) před nejlepším z domácích závodníků Dušanem Doleželem z TJ Sokol Kozlovice (215,8 b., 17,5+18 m). Nejlepší z frenštátských skokanů Jakub Machula (209,1 b., 18,5+16,5 m) obsadil 12. místo .

Mezi staršími žáky ročníků 1996 a 1997 zvítězil na stejném můstku K = 18 m mezi 19 startujícími Polák Mateusz Hulbój z PKS Olympijczik Gilowice ziskem 246,8 bodů nejdelšími skoky dne 20 a 20,5 metrů těsně o necelý bod před Markem Štěpničkou z JKL Desná (245,9 b., 19,5+20 m) a domácím skokanem Michalem Krpcem z pořádající TJ Sokol Kozlovice (243,2 b., 19+20 m).  Čtvrté místo obsadil Damián Lasota z TJ TŽ Třinec (240,2 b., 19,5+19,5 m) o bod před Danielem Holubem z SK Ještěd Liberec (239,2 b., 19+19,5 m), dvěma skokany TJ Frenštát p.R. 6. Filipem Sakalou (236,8 b., 19+19 m) se 7. Robertem Měchem (236,5 b., 19+19,5 m) a 8. Tomášem Vančurou z TJ Rožnov p.R. (235,5 b., 19 a 19,5 m). Z dalších skokanů TJ Frenštát p.R. obsadil 12. místo Jan Michálek (222,4 b., 19+18 m) a 15. místo Filip Blažek (208,6 b., 18,5+19 m).



GALERIE KOZLOVICKÉHO ZÁVODU:

Autor: Pavel Mikeska




Barbora Blažková




Dušan Doležel




Lukáš Kantor




Jakub Machula




Jana Mrákotová




Ondřej Krpec




Jakub Matušinský




Zdena Pešatová




Kristof Molnár




Veronika Ptáčková




Michaela Rajnochová




Marek Štěpnička


Ke stažení:
Vysledky_1._zavodu_BT_2009_-_Kozlovice_-_18.6.09.pdf Počet stažení:

Úvodní foto: Jakub Janda a Ing. Miroslav Tofel při vyhlášení nejmladších žáků zahajovacího závodu XXI. BT v Kozlovicích – 1. Ondřej Krpec TJ Sokol Kozlovice 2. Tomasz Pilch KS Wisla Ustronianka. (autor: sed)

Jiri




Komentáře ke zprávě: