Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 29.06.2017 - 07:21:21
9. ročník Poháru Valašského království
15.10.2008 - 22:06 - děti a dorostenci - Jiri


V neděli 12. října 2008 uspořádal oddíl klasického lyžování TJ Rožnov p.R. ve skokanském areálu na Bučiskách za nádherného podzimního počasí Letní republikové klasifikační závody ve skoku na lyžích a severské kombinaci. Na rekonstruovaných rožnovských můstcích s umělou hmotou K15, K 35 a K 70 m se uskutečnil již 9. ročník mezinárodních závodů o Pohár Valašského království závodů žáků, žaček a dorostenců ve skoku na lyžích. Na můstcích startovalo v sedmi kategoriích 134 žáků a dorostenců z ČR a Polska.

Na můstku K15 m si v kategorii předžáků (*2001 a ml.) zopakoval své sobotní vítězství z Frenštátu p.R. Matěj Čejchan z LSK Lomnice n.P., který zvítězil ziskem 164,7 bodů za skoky 12,5 a 10,5 metru s 10,1 -bodovým náskokem před Marcelem Matušínským z TJ Sokol Kozlovice (154,6 b., 10,5+11 m) a 3. místo obsadil opět Filip Kellermann z TJ Frenštát p.R. (127 b., 8+9,5 m). Čtvrtý skončil opět Ladislav Horáček ze Ski Klubu Harrachov (119,6 b., 8+8,5 m) před libereckými předžáky Mikulášem Slukou (108,3 b., 8+6,5 m) s Jakubem Šikolou (103,5 b., 8,5+8,5 )m a frenštátským Filipem Pokorným (80,5 b., 5+5 m).

Na stejném můstku K15 m v kategorii nejmladších žáků (*1999 a 2000) zvítězil Polák Dawid Jarzabek z TS Wisla Zakopane ziskem 211,2 bodů za dva shodné stylové skoky dlouhé 14 metrů se 4,3 -bodovým náskokem před Ondřejem Krpcem z TJ Sokol Kozlovice (206,9 b., 14+14,5 m) a Matějem Hájkem ze Ski klubu Harrachov (201,5 b., 14+13,5 m).

Těsně 4. skončil Přemysl Jaček z LSK Lomnice n.P. (199,8 b., 13,5+13,5 m) před Polákem Dawidem Skupieňem z TS Wisla Zakopane (194,6 b., 14+15 m). O 6. místo se podělilil ziskem 188,3 bodů za skoky 2 x 13,5 metrů Stanislav Dostál Harrachova a Ladilsav Bednář z Desné. Osmé místo obsadil Jakub Drbohlav z SK Ještěd Liberec (181,2 b., 12,5+13 m) před 9. Marcelem Vyvialem t TJ Sokol Kozlovice a 10. Matyášem Vávrou z TJ Frenštát p.R. (177,9 b., 13+13 m), jehož oddílový kolega Sebastián Kellermann obsadil 13. místo mezi 20 startujícími.

I mladší žačky (*1998 a ml.) skákaly na můstku K15 m. S náskokem 16,5 bodů obhájila sobotní vítězství z Frenštátu p.R. Zdena Pešatová z JRKL Desná v Jiz.h. ziskem 179,8 bodů nejdelšími skoky 12 a 12,5 metrů před svou oddílovou kolegyní Kristýnou Bílou (163,3 b., 11+11 m) a Polkou Majou Stachowskou z UKS Regle Koscielisko (148,4 b., 10+11 m). Čtvrté místo obsadila Veronika Pánková ze Ski Klubu Harrachov (142 b., 10+10 m) před veronikou Ptáčkovou Z Liberce a Lindou Ptáčníkovou z Desné.

V kategorii mladších žáků Ž 11+12 (*1997 a 1998) vyhrál na můstku K 35 m v konkurenci 27 startujících Lukáš Daněk z LSK Lomnice n.P. ziskem 245,5 bodů za nejdelší skoky 37 a 38 metrů s náskokem 12,8 bodů před svým oddílovým kolegou Františkem Holíkem (232,7 b., 36,5+35,5 m) a na bronzový stupeň vítězů se prosadil Damián Lasota z TJ TŽ Třinec (229,5 b., 36+36,5 m).

Daniel Holub z SK Ještěd Liberec (219,2 b., 35+34,5 m) obsadil 4. místo před Polákem Dawidem Jarzabkem (218,5 b., 35+35 m) a svým Oddílovým kolegou Lukášem Chrástkou ( 218,1 b., 35+36 m). Lukáš Kantor z TJ TŽ Třinec (216,7 b., 34,5+35 m) obsadil 7. místo před 8. Markem Štěpničkou z JRKL Desná v Jiz.h. (207,5 b.,34+33,5 m), 9. Viktorem Poláškem z SK Nové Město n.M. (202,8 b., 36+34,5 m), 10. Filipem Černým z SK Ještěd Liberec (200,7 b., 32+35 m) a 11. Jakubem Dohnalem z LSK Lomnice n.P. 17. místo obsadil Jakub Machula z TJ Frenštát p.R. (170,7 b., 30,5+29 m) a 27. skončil jeho oddílový kolega Vilém Špaček (49,8 b., 15,5+15,5 m).

Na stejném můstku K 35 m soutěžily i starší žačky (*1995 až 1997). Překvapivě zvítězila Barbora Blažková z JRKL Desná v Jiz.h. ziskem 197,3 bodů za skoky 32,5 a 33 metrů před pádem postiženou Natálii Dejmkovou z SK Ještěd Liberec (187,8 b., 35p+33 m) a 3. Michaelou Rajnochovou z TJ Frenštát p.R. (169,7 b., 29,5+30 m). S odstupem obsadila 4. místo Zdena Pešatová z Desné v Jiz.h. před Polkou Magdalenou Palasz z UKS Stare Bystre a svou oddílovou kolegyní Karolínou Indráčkovou.

Starší žáci kategorie Ž13+14 (*1995 a 1996) soutěžili na největším rožnovském můstku K 70 m. Těsné dvoubodové vítězství si ve finálovém kole zajistil Polák Krzysztof Leja ze Startu Krokiew Zakopane ziskem 246 bodů stylovými skoky 74,5 a 73 metrů před Tomášem Friedrichem z SK Ještěd Liberec (244 b., 75,5+72 m) a svým krajanem Pawlem Murzynem z TS Wisla Zakopane (234,6 b., 71,5+71,5 m).

I dalších pět míst patřilo Polákům v pořadí: 4. Jakub Wolny z SK Klimczok Bystra (229,1 b., 70+70,5 m), 5. Bartosz Laskowy ze Startu Krokiew Zakopane (228 b., 71+71,5 m), 6. Damian Zyla Z LSK KLimczok Bystra (225,4 b., 68,5+71 m), 7. Michal Pytel z TS Wisla Zakopane ( 222,5 b., 72+68 m) a 8. Kamil Galysa ze Startu Krokiew Zakopane (213,7 b., 70+66 m). Jako druhý český skokan se obsadil až 9. místo po 1. kole třetí Filip Sakala z TJ Frenštát p.R. (211,1 b., 73,5+62 m) před 10. Tomášem Portykem z LSK Lomnice n.P. (200,6 b., 66+64,5 m), 11. Tomášem Vančurou z pořádající TJ Rožnov p.R. (189,9 b., 57+70 m), 12. Kristiánem Dluhošem z TJ Frenštát p.R. (179,2 b., 60+63,5 m) a 11. Michalem Krpcem z TJ Sokol Kozlovice (171,7 b., 62+59 m). Z ostatních skokanů TJ Frenštát p.R. obsadil v konkurenci 29 startujících 17. místo Robert Měch (143,1 b., 53+55 m), 19. Filip Blažek (125 b., 48+54,5 m) a 22. Jan Michálek (71,2 b., 39+42 m).

Na můstku K 70 m se před dorostenci (*1993 a 1994) představily předskokanky z ČR družstva Jaroslava Sakaly:. Suverénními skoky kolem 75 metrů se prezentovala Michaela Doleželová, formu stále hledá Vladěna Pustková a hranici 50 metrů zdárně atakovala Johana Špačková.

S polskou přesilou si zdárně poradil Vít Háček ze Ski Klubu Harrachov, který vedl s náskokem nádherný stylovým skokem 75 metrů po 1. kole a ve 2. kole kratším skokem 70,5 metrů těsně uhájil své vítězství ziskem 244,7 bodů před pěticí Poláků včele s druhým Andrzejem Gasienicou z TS Wisla Zakopane (243,4 b., 75+72 m).

Třetím na stupních vítězů byl Stanislaw Biela ze Startu Krokiew Zakopane (238,6 b., 75+70,5 m). O 4. místo se podělili Rafal Polinkiewicz ze Startu Krokiew Zakopane (235,3 b., 73,5+70,5 m) s Bartolomiejem Klusekemz LKS Klimczok Bystra (235,3 b., 71,5+72,5 m) a 6. místo obsadil Jan Zeba z TS Wisla Zakopane (233,2 b., 73+70,5 m).

Jako druhý nejlepší český závodník obsadil 7. místo Pavel Rajnoch z TJ Frenštát p.R. (233 b., 73,5+69 m). Desítku nejlepších uzavřel Kryštof Tišer ze Ski Klubu Harrachov (217,7 b., 70,5+68 m).

Ve druhé desítce se z českých dorostenců umístili: 14. Ondřej Kelnar z pořádající TJ Rožnov p.R. (211,6 b., 66+68,5 m), 15. Jakub Dědek TJ Dukla Liberec (211,3 b., 67,5+66,5 m), 17. Martin Zeman JRKL Desná v Jiz.h. (200,4 b., 66,5+65,5 m), 18. Martin Ploc ze Ski Klubu Harrachov (198,1 b., 66,5+64 m), 19. Adam Oplištil z Dukly Liberec (185,5 b., 60+65 m) a 20. Michael Michut z TJ Rožnov p.R. (181,2 b., 60,5+63 m). V konkurenci 39 startujících obsadila 35. místo dorostenka Lucie Míková z SK Ještěd Liberec (109,1 b., 46+49,5 m).

V odpoledních hodinách se v Rožnově p.R. uskutečnila na tratích 5, 3, 2, 0,8 a 0,5 km běžecká část započítaná do severské kombinace PVK. V jednotlivých kategoriích zvítězili: Stanislaw Biela, Bartosz Laskowy, Jakub Dohnal, Dawid Jarzabek, Ladislav Horáček, Barbora Blažková a Zdena Pešatová.


Foto: J. Sakala a ŘZ František Vavruša s nejlepšími předžáky (autor: sed)

Jiri




Komentáře ke zprávě: