Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 25.07.2017 - 00:36:42
Sobotní Čokoládová cena 2008 ve Frenštátě
14.10.2008 - 13:14 - děti a dorostenci - Jiri


V sobotu 11. října 2008 se v lyžařském skokanském areálu ve Frenštátě p.R. „na Horečkách“ uskutečnil v rámci Letních RKZ žactva a dorostu na všech čtyřech můstcích již 33. ročník mezinárodních závodů mládeže – populární Čokoládová cena, která letos již potřetí měla ve svém názvu značku mnoholetého hlavního sponzora Čokoládoven Orion.

Tradičně vysoká účast 171 závodníků z ČR a Polska v celkem sedmi vypsaných kategoriích, z toho dvou dívčích, kladla na pořadatele mimořádné nároky. Pěkné výkony ve všech kategoriích potěšily a zahřály v nádherném babím létě(+15 až +17 °C), za slunečném počasí pořadatele, účastníky i početné diváky.

V konkurenci 11 soupeřů zvítězil mezi 11 předžáky (*2001 a ml.) Matěj Čejchan z LSK Lomnice n.P., který si tím vybojoval svůj první čokoládový dort ziskem 188,5 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 8 a 7,5 metrů s dvacetibodovým náskokem před kozlovickým borcem Marcelem Matušínským (167 b., 6,5+6,5 m) a domácím předžákem Filipem Kellermannem (*2001) z TJ Frenštát p.R. ( 166,5 b., 7+6,5 m).

S odstupem obsadil 4. místo Ladislav Horáček ze Ski Klubu Harrachov (145,5 b., 5+6,5 m) před Jakubem Šikolou z SK Ještěd Liberec (141,5 b., 5+6 m) a jeho oddílovou kolegyní Štěpánkou Ptáčkovou (137,5 b., 5+5,5 m). Za pádem postiženým libereckým Pavlem Věchetem (135 b., 6,5+6 m) obsadil 8. místo další domácí závodník Filip Pokorný (128 b., 5+5 m) a výsledkovou listinu uzavřel nejmladší (*2003) Jan Pleštil z SK Ještěd Liberec (62 b., 3,5+4,5 m).

V kategorii nejmladších žáků Ž 9+10 (*2000-1999) zvítězil v konkurenci 23 startujících na můstku K 20 m Přemysl Jaček z LSK Lomnice n.P. ziskem 223,3 bodů za stylové skoky 20 a 19,5 metrů Před polským skokanem Dawidem Jarzabkem z TS Wisla Zakopane ( 206,5 b., 18,5+19 m) a Ondřejem Krpcem z TJ Sokol Kozlovice (205,4 b., 19+19 m). S jednobodovou ztrátou obsadil 4. místo Matěj Hájek ze Ski Klubu Harrachov (204,4 b., 18,5+19,5 m) před vítězem Beskydského turné Pawlem Wasekem z LSK Olimpia Goleszow (200,3 b., 18+18 m) a svým oddílovým kolegou Dawidem Zemkem (196,7 b., 18,5+18 m). Za sedmým Polákem Dawidem Skupieňem z TS Wisla Zakopane (194,8 b., 19,5+19 m) obsadil 8. místo Marcel Vyvial z TJ Sokol Kozlovice (191,2 b., 18+18,5 m).

Z domácích skokanů TJ Frenštát p.R. obsadil 16. místo Sebastián Kellermann (164 b., 16+16,5 m) a 20. místo Matyáš Vávra (139,3 b., 13,5+15 m).

V závodě mladších žaček Ž 11 a ml. (*1998 a ml.) zvítězila na můstku K 20 m mezi 6 soupeřkami s náskokem více než 30 bodů Zdena Pešatová z JRKL Desná v Jiz.h. ziskem 199,1 bodů za dva shodné nejdelší skoky v obou kolech 18,5 metrů. Druhé místo obsadila jejíé oddílová kolegyně Kristýna Bílá (165,1 b., 16+16 m) před Veronikou Ptáčkovou z SK Ještěd Liberec (152 b., 15+15 m).

Čtvrté místo obsadila Polka Maja Stachowská z US Regle Koscielisko (136,9 b., 14+14 m) těsně před Veronikou Pánkovou ze Ski Klubu Harrachov (136,5 b., 13+14,5 m) a Lindou Ptáčníkovou z TJ Desná v J.h. (134,1 b., 13,5+13,5 m).

Na větším můstku K 45 m startovalo v kategorii mladších žáků Ž11+12 (*1997-1998) 30 skokanů. Třetí čokoládový dort v pořadí vybojoval pro SKL Lomnice n.P. vítězný Lukáš Daněk ziskem 229,7 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 45,5 a 46 metrů s dvacetibodovým náskokem před svými oddílovými kolegy 2. Františkem Holíkem (209,5 b., 41+44 m) a 3. Jakubem Dohnalem (209,1 b., 42,5+42 m).

Jen s nepatrnou ztrátou 0,2 bodů unikly stupně vítězů Damiánu Lasotovi z TJ TŽ Třinec (208,9 b., 41,5+44 m), který tak obsadil 4. místo před 5. Viktorem Poláškem z SKL Nové Město n.M. (191,3 b., 38,5+42,5 m), 6. Danielem Holubem z SK Ještěd Liberec (189,6 b., 39+40,5 m) a svým oddílovým kolegou 7. Lukášem Kantorem (186,8 b., 40+41 m). Za osmým Polákem Bartolomiejem Jarzabkem z TS Wisla Zakopane (174,4 b., 41,5+36,5 m) obsadil 9. místo Ondřej Pažout ze Ski Klubu Harrachov (168,2 b., 38+38,5 m) před Lukášem Chrástkou z SK Ještěd Liberec (167,7 b., 37,5+39 m). Z domácích skokanů TJ Frenštát p.R. obsadil 14. místo Jakub Machula se 152,2 body za skoky 36 a 35,5 metrů a výsledkovou listinu uzavíral Vilém Špaček (23 b., 23+17 m).

V početné konkurenci 36 starších žáků Ž13+14 (*1995-1996) na můstku K 45 m dominovali Poláci, kteří obsadili prvních pět míst. Zvítězil ziskem 244,1 bodů za vyrovnané stylové skoky 47 a 47,5 metrů s náskokem 8,8 bodů před Jakubem Wolnym z ŁSK Klimczok Bystra (226,6 b., 48,5+45 m) a jeho oddílovým kolegou Damianem Zyłou (233,6 b., 45,5+46,5), 4. Pawlem Murzynem z TS Wisła Zakopane (225,6 b., 44,5+45 m) a 5. Bartoszem Laskowym ze Startu Krokiew Zakopane (221,9 b., 46,5+44 m). Nejlepším z českých závodníků byl na 6. místě překvapivě Vojtěch Štursa z SKL Nové Město n.M. (212,8 b., 43+43 m), těsně před dalším Polákem Michalem Pytelem z TS Wisła Zakopane (212,6 b., 43,5+43,5 m). 8. místo obsadil Tomáš Friedrich z SK Ještěd Liberec (210 b., 41+44 m) před Łukaszem Podżorskim z KS Wisła Ustronianka (209,3 b., 41,5+44,5 m) a desítku nejlepších uzavřel Filip Sakala z pořádající TJ Frenštát p.R. (209 b., 42,5+42,5 m).

Z českých skokanů se ve druhé desítce umístili: 13. Michal Krpec z TJ Sokol Kozlovice (204,4 b., 43+42,5 m) před 14. Tomášem Vančurou z TJ Rožnov p.R. (201,8 b., 42+41,5 m) a 15. Kristiánem Dluhošem z TJ Frenštát p.R. (189,4 b., 40,5+40 m). 17. místo obsadil Tomáš Portyk z LSK Lomnice n.P. (184,8 b., 39,5+39 m) před frenštátským Robertem Měchem (183,7 b., 39+40 m) a svým oddílovým kolegou 19. Martinem Dufkem (183,2 b., 40,5+38,5 m). Z dalších frenštátských skokanů dále obsadil 23. místo Filip Blažek (165,1 b., 38,5+36 m) a 27. Jan Michálek (150,7 b., 34,5+37 m). Polská skokanka Joana Gawroń z TS Wisła Zakopane získala mimo soutěž 164,1 bodů za skoky 38 a 36,5 metrů.

V kategorii starších žaček (*1997 až 1995) na můstku K 45 m zvítězila v konkureci 8 soupeřek s téměř padesátibodovou převahou Natálie Dejmková z SK Ještěd Liberec ziskem 187,8 b., za nejdelší skoky v obou kolech 39,5 a 39 metrů před domácí skokankou Michaelou Rajnochovou (129,8 b., 31+32,5 m) a pádem postiženou Barborou Blažkovou z TJ Desná v Jiz.h. (34,5+32,5p m). Za čtvrtou Zdenou Pešatovou z JRKL Desná v Jiz.h. obsadila 5. místo Polka Magdalena Palasz z UKS Stare Bystre (82 b., 25+25 m) a 6. skončila mladší žačka z Desné Kristýna Bílá (73,6 b., 22+25 m) před svou oddílovou kolegyní Karolínou Indráčkovou (48,7 b., 23+23,5 m) a Veronikou Pánkovou ze Ski Klubu Harrachov (40,8 b., 18+18 m).

Po obnovené tradici startu dorostenců na Čokoládové ceně se na můstku K 95 uskutečnil Letní klasifikační závod pro rok 2008. Mezi 47 startujícími zvítězil se 17,5 bodovou převahou Polák Tomasz Byrt z KS Wisła Ustronianka ziskem 239 bodů za skoky 99 a 98 metrů před svým oddílovým kolegou Aleksandrem Zniszczołem (221,5 b., 93,5+94 m. České zastoupení na stupních vítězů zajistil 3. místem Vít Háček ze Ski Klubu Harrachov (214 b., 91+92,5 m) před trojicí Poláků Stanislawem Bielou (206,5 b., 88,5+93 m) a jeho kolegou ze Startu Krokiew Zakopane Rafalem Polinkiewiczem (203 b., 87+93 m) a Andrzejem Gasienicou z TS Wisła Zakopane (201,5 b., 89,5+90,5 m).

Sedmé místo obsadil domácí skokan Pavel Rajnoch z TJ Frenštát p.R. (197,5 b., 87,5+90 m) před Jakubem Dědkem z TJ Dukla Liberec (195 b., 89+88 m) a Polákem Bartolomiejem Klusekem z LKS Klimczok Bystra (193 b., 88+90 m). Desítku nejlepších uzavřel Adam Oplištil z TJ Dukly Liberec (189 b., 88+85,5 m) před 11. Ondřejem Kelnarem z TJ Rožnov p.R. (181,5 b., 86+85 m), jehož oddílový kolega Michael Michut (156 b., 80,5+78,5 m) obsadil 14. místo před Martime Hořínkem z LSK Lomnice n.P. Do TOP 20 se ještě prosadili 19. Vojtěch Štursa z SKL Nové Město n.M. a 20. Tomáš Friedrich z SK Ještěd Liberec (143 b., 75,5+79 m). Ve třetí desítce se z Čechů ve výsledcích umístili: 21. Martin Zeman z JRKL Desná v J.h. (138,5 b., 78+76 m), 22. Filip Sakala z TJ Frenštát p.R. (135,5 b., 72+81 m), 23. Martin Ploc (135 b., 70,5+79 m), 26. Kryštof Tišer (119 b., 72+72 m), oba ze Ski Klubu Harrachov, 28. Tomáš Portyk (113,5 b., 69+73,5 m) a 30. Kornel Makarewicz z BKL Machov (92,5 b., 68+64,5 m). Dále se umístili ostatní skokani pořádající TJ Frenštát p.R. 34. Erik Pistovčák (74 b., 63+64 m), 39. Robert Měch (58 b., 58+60 m) a 42 Kristián Dluhoš (30 b., 54+52 m).

Frenstat_p.R._kompletni_Cokoladova_cena_11.10.2008.xls Počet stažení:

Foto: Nejlepší předžáci: 3. Filip Kellermann TJ Frenštát p.R., 1. Matěj Čejchan LSK Lomnice n.P. a 2. Marcel Matušínský TJ Sokol Kozlovice (autor: sed)

Jiri




Komentáře ke zprávě: