Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 27.03.2017 - 04:50:46
4. a poslední závod v Berchtesgadenu
2.10.2008 - 18:25 - děti a dorostenci - Jiri


10. ročník OMV Kinder 4-Schanzentournee byl v sobotu 20. září 2008 zakončen čtvrtým na můstcích K 18 a K 27 m s umělou hmotou a nerezovou nájezdovou stopou v německém Berchtesgadenu Reit im Winklu, za účasti 114 chlapců a děvčat ročníků 1997 až 2001 ze 4 zemí – Německa, Rakouska, Rumunska a České republiky.

Letos to bylo opět úspěšné žákovské turné pro pět kategorií chlapců od sedmi do jedenácti let a dvě kategorie děvčat, které proti zahajovacímu ročníku 2007 vykázaly početní i výkonnostní růst.

Organizátorům patří dík za dobrou práci a koordinaci všech čtyř závodů letošního turné. Poděkování patří rovněž sponzorské organizaci Glasfabrik Joska-Kristall v Bodenmais za 10-tiletou přípravu a věnování čestných cen pro celé žákovské turné.

V kategorii Mädchen 1 děvčátek ročníků 1999 až 2000 zvítězila v konkurenci osmi závodnic vítězka všech tří předcházejících závodů z Hinzenbachu, Bischofshofenu i Reit im Winklu: Češka Zdena Pešatová z JRKL Desná v Jiz.h. ziskem 193,2 bodů za dva skoky 14 a 15 metrů s téměř 10-tibodovým náskokem před domácí Němkou Nomi Ruprechtovou z SK Berchtesgaden (183,4 b., 14+13 m) a 3. Rakušankou Annelies Eberhalterovou z SC Mayerhofen (179,7 b., 13,5+13 m). Celkově v K4S Turné zvítězila Zdena Pešatová maximálním ziskem 400 bodů před Rakušankou Annelies Eberhalterovou s 260 body a její krajankou Katharinou Elmauer z NST Salzkammergut se 176 body.

V závodě děvčat kategorie Mädchen 2 (r. 1997 a 1998) soupeřilo 15 závodnic rovněž na můstku K 18 m. Zvítězila loňská vítězka této kategorie Rakušanka Chiara Hölzlová z SV Schwarzach (209,4 b., 14,5+16 m) před svou krajankkou Julií Huberovou z SK Rottenmann (202,8 b., 14,5+16 m) Třetí místo v této kategorii, ve které Česky nestartovaly, obsadila Rumunka Dana Haralambie (202,1 b., 14,5+15,5 m) před svou krajankou Denisou Torok (201,9 b., 16+16 m). Celkově v K4S Turné zvítězila Rakušanka Chiara Hölzlová s 380 body před Rumunkou Danou Haralambie s 290 body a další Rakušankou Julií Huberovou s 260 body.

V nejmladší kategorii K7 chlapců ročníku 2001 soupeřilo na můstku K 18 m 9 skokanských nadějí. Těsné vítězství vybojoval výborným finišem Rumun Radu Pacurarem ziskem 193,9 bodů za skoky 14 a 15,5 metrů před českým skokanem Marcelem Matušínským z TJ Sokol Kozlovice ziskem (191,7 b., 14,5+14,5 m) a 3. Rakušanem Davidem Sachsenhoferem z NTS Salzkammergut (190,3 b., 13,5+14,5 m). Celkově v K4S Turné zvítězil Rumun Radu Pacurar s 360 body před Marcelem Matušínským s 270 body a další Rakušanem Sebastianem Nowakem (Stadtadler Wien) s 230 body.

Své třetí letošní vítězství zaznamenal v kategorii K 8 chlapců ročníku 2000 Ondřej Krpec z TJ Sokol Kozlovice, který zvítězil v konkurenci 12 startujících ziskem 198,3 bodů za skoky 15 a 15,5 metrů s převahou necelých 6 bodů před Rakušanem Stefanem Zitzem z SK Stadtadler Wien (192,4 b., 15+14,5 m) a německým skokanem Josefem Ritzerem z WSV Oberaudorf (183,9 b., 13,5+13,5 m). Celkové vítězství v 10. K4S v kategorii K-8 získal stejně jako vloni v K-7 Ondřej Krpec ziskem 380 bodů před Josefem Ritzerem s 250 body A Rumunem Andrei Feldoreanu s 202 body.

V kategorii Kinderklasse 9 (r. 1999) startovalo 20 skokanů na můstku K 18 m. Ve vyrovnaném závodě zvítězil Rakušan Timon Kahoferem z WSV Vomp ziskem 209,4 bodů za dva skoky dlouhé 16 metrů před svými krajany Marco Kreutnerem z SC Mayerhofen (209,1 b., 16,5+16 m), Naimen Stanfelem z SK Stadtadler Wien (205,1 b., 15+15 m) a loňským vítězem Thomasem Rechnerem z SC Bischofshofen (232,5 b., 16+15 m). Desáté a třinácté místo obsadili čeští skokani Marcel Vyvial z TJ Sokol Kozlovice (191 b., 14+14,5 m) a David Zemek Ski Klubu Harrachov (187,5 b., 13,5+12,5 m). Celkově zvítězil v 10. K4S Turné Marko Kreutner s 340 body před Timonem Kahoferem s 304 body a Thomasem Rechnerem s 212 body.

Závodnící kategorie K10 (r. 1998) absolvovali svůj závod na větším můstku K 27 m. Čtvrtým vítězstvím v řadě již nikoho nepřekvapil suverénní František Holík z LSK Lomnice n.P., který zvítězil ziskem 233,6 bodů za dva skoky dlouhé 29 metrů před Rumunem Stefanem Bieggou (225,1 b., 28+27,5 m) a Rakušanem Maxi Schmallnauerem z NST Salzkammergut (223,3 b., 28+28 m). Čtvrté místo obsadil další český skokan Lukáš Kantor z TJ TŽ Třinec (222,3 b., 28+28 m) před Felixem Glassner z SK Berchtesgaden (222,2 b., 28+26,5 m) a Michaelem Falkensteinerem z UVB Hinzenbach (216 b., 27,5+26,5 m). V konkurenci 22 startujících obsadil 15. místo Jakub Zemek ze Ski Klubu Harrachov (188,8 b., 21+23,5 m). Celkově zvítězil v kategorii K-10 v 10. K4S Turné František Holík s maximálně možném zisku 400 bodů před Lukášem Kantorem s 270 body a Stefanem Bleggou s 260 body. Jakub Zemek obsadil 14. místo ziskem 54 bodů.

Závodnící kategorie K11 (r. 1997) absolvovali svůj závod na stejném můstku K27 m. Těsně zvítězil Rakušan Stefan Hauser z SC Mayrhofen ziskem 222 bodů se dvěma skoky dlouhými 27 metrů před loňským vítězem svým krajany Maxem Taxacherem z SC Wörgl Flughunde (219,2 b., 27,5+27 m) a Christianem Gamsjägerem z NST Salzkammergut (216,7 b., 26,5+15,5 m) . Čtvrté místo obsadil Philip Beikircher z SC Bischofshofen (214,1 b., 25,5+25 m) před svým oddílovým kolegou Philipem Beikircherem (213,2 b., 27+25 m). Nejlepší z českých účastníků byl v konkurenci 28 startujících na 6. místě Daniel Holub z SK Ještěd Liberec (218,2 b., 29,5+28,5 m).

Celkově zvítězil v kategorii K-11 v 10. K4S Turné Max Taxacher s 270 body před 2. Stefanem Hauserem s 248 body a 3. Danielem Holubem s 205 body.

V hodnocení klubů zvítězilo Rumunsko s 1388 body před SC Mayerhofen 1110 body a NST Salzkammergut s 829 body. Z českých klubu byl na 5. místě nejúspěšnější Sokol Kozlovice s 774 body. Vloni vítězná LSK Lomnice obsadila 7. místo s 646 body.

Foto: Celková vítězka Zdena Pešatová JRKL Desná v J.h. CZE
Zdroj: Int. Kinder 4 Schanze Tournee

Jiri




Komentáře ke zprávě: