Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 27.03.2017 - 04:50:06
2. závod žákovského T4M v Bischofshofenu
25.6.2008 - 17:46 - děti a dorostenci - Jiri


V neděli 22. června 2008 se v rakouském Bischofshofenu uskutečnil na můstku K 20 m druhý závod rakousko-německého ÖMV Kinder 4-Schanzentournee. Letošní jubilejní 10. ročník Dětského Turné čtyř můstků 2008 se skládá ze dvou červnových závodů v rakouském Hinzenbachu a Bischofshofenu a dvou zářijových v německém Reit im Winklu, a Berchtesgadenu. Ve druhém závodě 10. ročníku tohoto žákovského Turné startovalo 132 závodníků a závodnic z Rakouska, Německa, České republiky, Maďarska a Rumunska.

I v tomto druhém závodě 10. žákovského turné 4 můstků v roce 2008 se představily silné týmy Rumunska, Rakouska a České republiky, jejichž závodníci zvítězili v některé ze 7 vypsaných kategorií, když bez vítězství zůstali jen Němci a Maďaři. V kategorii mladších dívek „Mädchen I.“ zvítězila v konkurenci 6 soupeřek suverénně s náskokem 17 bodů Češka Zdena Pešatová z JRKL Desná v Jiz.H. nejdelšími skoky v obou kolech 17 a 16 metrů. Na stupně vítězů ji doprovodily 2. Anike Goebel z SC Bischofshofen (13 a 11,5 m) a 3. Annelise Eberharter ze Skiclub Mayhofen (13 a 11,0 m).

V kategorii dívek „Mädchen II.“ zvítězila v konkurenci 17 soupeřek díky lepšímu stylu za skoky 16,5 a 17 metrů Rumunka Dana Haralambie i když nejdelších skoků 2 x 17,5 metrů dosáhla její krajanka Denisa Torok, která obsadila až 3. místo za vítězkou z Hinzenbachu Rakušankou Chiarou Hoelzl z SV Schwarzach. Z českých závodnic obsadily v této kategorii 6. místo Michaela Rajnochová z TJ Frenštát p.R. (při stejných metrech jako vítězka) a 8. místo obsadila Barbora Blažková z JRKL Desná v J.h.

V předžákovské kategorii „Kinder 7“ ročníku 2001 překvapilo konkurenci 13 soupeřů vítězství rumunské naděje Radu Pacurara, který díky stylovým skokům 14 a 13 metrů zvítězil o dva body před Sebastianem Novakem z Stadtadlern Wien (13 a 13 m) a Christopherem Seebachem ze Skiclubu Villach (13 a 14 m). Na 4. místě skončil po 1.kole vedoucí český závodník Marcel Matušínský z TJ Sokol Kozlovice (14 a 12 m) před 5. Johannesem Stockem z pořádajícího SC Bischofshofen a nositelem slavného příjmení 6. Noahem Widhölzlem z klubu Wörgler Flughunden, jehož otec Andreas - slavný rakouský skokan - po letošním ukončení kariéry trénuje spolu s Kurtem Walterem žáčky ve Wörglu.

Třetí vítězství pro Rumunsko vybojoval v konkurenci 14 soupeřů v kategorii „Kinder 8“ ročníku 2000 Andrej Feldoreanu dvěma skoky 17 metrů, když mu cestu k 1. místu usnadnil pádem v prvním kole vítěz z Hinzenbachu, český favorit Ondřej Krpec z TJ Sokol Kozlovice, který skočil v obou kolech nejdál 18 metrů. Ani 3. místo na stupních vítězů nepatřilo Rakušanům, ale obsadil je Maďar Tamas Reymeyer (15 a 16 m) před 4. Josefem Ritzerem z německého WSV Oberaudorf (15,5 a 15 m). Teprve další místa patřily Rakušanům Niclasi Gutjahrovi z SC Villach a Claudio Moertlovi z WSC Bad Mitterndorf.

V poli 25 závodníků kategorie „Kinder 9“ v ročníku 1999 obsadili s přehledem prvá dvě místa Rakušané, když zvítězil Marco Kreutner z SC Mayrhofen nejdelšími skoky v obou kolech 18,5 a 19,5 metrů před Timonem Kahoferem z WSV Vomp se dvěma 18,5 metrovými skoky. Třetí místo na stupních vítězů patřilo českému skokanu Davidu Zemkovi ze Ski Klubu Harrachov za skoky 17 a 18,5 metrů, který o 0,1 bodu odsunul na 4. místo domácího favorita Thomase Rechnera z SC Bischofshofen (17,5 a 17 m). Za dalšími dvěma Rakušany 5. Mario Mandlem z USC Ramingstein (17,5+18,5 m) a 6. Naimem Stanfellem ze Stadtadler Wien (17,5+17,5 m) obsadil 7. místo skoky 17,5 a 17 metrů český skokan Marcel Vyvial z TJ Sokol Kozlovice.

Nespornou jedničkou kategorie „Kinder 10“ ročníku 1998 je na Turné 4 můstků nadále český skokan František Holík z LSK Lomnice n.P. Tentokrát zvítězil nejdelšími skoky v obou kolech 18,5 a 19,5 metrů s téměř osmibodovým náskokem před svým výborným sparingpartnerem Lukášem Kantorem z TJ TŽ Třinec (18,5 a 19 m). Třetím na stupních vítězů byl Rumun Stefan Blegga (17,5 a 17 m), který o 0,5 bodu odsunul na 4. místo Rakušana Michaela Falkensteinera z UVB Hinzenbach (18,5 a 18,5 m), když 5. místo obsadil Němec Felix Glassner SK Berchtesgaden (18 a 18 m) s náskokem před domácím Fabio Franzeskem z SC Bischofshofen. V konkurenci 39 startujících obsadil 19. místo Jakub Zemek ze Ski Klubu Harrachov.

Závodníci závěrečné kategorie „Kinder 11“ museli vzhledem k tomu, že v Bischofshofenu není v areálu Sepp Bradl-Stadions vhodný můstek mezi K 20 až K 65 m absolvovat na rozdíl od Hinzenbachu svůj závod na stejném zařízení jako mladší kategorie.
Překvapilo půlbodové vítězství domácího závodníka Martina Diesse z SC Bischofshofen v konkurenci 34 startujících, který přes dva kratší skoky 18,5 metrů nastyloval ve druhém kole favorizovaného Rakušana Max Taxacher z Wörgler Flughunden, který skočil 19,5 a 20 metrů.

To by se v Čechách nemohlo stát, protože na rozdíl od délkového koeficientu 5,4 b/m pro můstek K 20 m dle českých pravidel LZ používají v Bischofshofenu Němci koeficient 3,6 b/m (a v Kottmaru u můstku K 11 i K 27 m dokonce jen 2,4 b/m). Tím je zvýhodněno stylovější provedení skoků na rozdíl od silových délek. Co je lepší a spravedlivější?

Třetí místo s tříbodovým odstupem za oběma Rakušany obsadil Rumun Eduard Torok dvěma 18,5 metrovými skoky. O 2,3 bodu tak porazil 4. Davida Edera ze Skiclubu Mayrhofen (18 a 18,5 m) a o další bodík Čecha Daniela Holuba, který se stejnými délkami obsadil 5. místo před Patrickem Koglerem z Kitzbuehelu (18,5 a 17,5 m).

Půl hodiny po závodě obdrželi na vyhlášení všech sedmi kategorii první tři závodníci křišťálové dárky a prvních šest křišťálové medaile sponzorské firmy JOSKA Bavaria.

10.Internationale Kindertournee bude mít přes léto dvouměsíční přestávku a v září bude pokračovat zbývajícími dvěma závody v německém Reit in Winklu a Berchtesgadenu.


VÝSLEDKY:

Výsledky dívek M-I (1999-2000) 6 startujících
1. Zdena Pešatová CZE, JRKL Desná v J.h. 17,0+16,0 m 157,8 b.
2. Annelies Goebel AUT, SC Mayrhofen 13,0+11,5 m 140,7 b.
3. Annelies Eberharter AUT, SC Mayrhofen 13,0+11,0 m 137,4 b.
4. Nomi Ruprecht GER, SK Berchtesgaden 11,0+11,5 m 133,0 b.
5. Juliana Schwab GER, SK Ramsau 11,0+10,0 m 125,1 b.

Výsledky dívek M-II (1997-1998) 17 startujících
1. Dana Haralambie ROU, Rumänien 16,5+17,0 m 202,6 b.
2. Chiara Hoelzl AUT, SV Schwarzach 16,0+16,5 m 198,5 b.
3. Denisa Törok ROU, Rumänien 17,5+17,5 m 198,0 b.
4. Julia Huber AUT, SK Rottenmann 15,5+17,0 m 195,5 b.
5. Nadine Fuchs AUT, USC Ramingstein 16,5+17,5 m 193,4 b.
6. Michaela Rajnochová CZE, TJ Frenštát p.R. 16,5+17,0 m 190,1 b.
7. Gabriela Boeriu ROU, Rumänien 17,0+16,0 m 188,8 b.
8. Barbora Blažková CZE, JRKL Desná v J.h. 16,5+15,0 m 186,4 b.

Výsledky chlapců K-7 (2001) 13 startujících
1. Radu Pacurar ROU, Roumänien 14,0+13,0 m 155,2 b.
2. Sebastian Novak AUT, Stadtadler Wien 13,0+13,0 m 153,1 b.
3. Christoph Seebacher AUT, SC Villach 13,0+14,0 m 148,7 b.
4. Marcel Matušínský CZE, TJ Sokol Kozlovice 14,0+12,0 m 147,1 b.
5. Johannes Stock AUT, SC Bischofshofen 13,5+15,0 m 140,1 b.
6 Noah Widhoelzl AUT, Wörgler Flughunde 11,5+11,5 m 138,8 b.
7. Erik Francsics HUN, Köszegi SE 9,5+10,0 m 125,6 b.
8. Florian Fuschelberger AUT, SC Bischofshofen 12,5+12,5 m 124,0 b.
9. Balint Haiszan HUN, Köszegi SE 9,5+10,0 m 122,2 b.
10. Stefan Laubichler AUT, UVB Hinzenbach 9,5+10,0 m 120,2 b.

Výsledky chlapců K-8 (2000) 14 startujících
1. Andrei Feldoreanu ROU, Rumänien 17,0+17,0 m 187,4 b.
2. Ondřej Krpec CZE, TJ Sokol Kozlovice 18,0+18,0 m 181,6 b.
3. Tamas Reymeyer HUN, Koszégo SE 15,0+16,0 m 179,6 b.
4. Josef Ritzer GER, WSV Oberaudorf 15,5+15,0 m 167,3 b.
5. Niclas Gutjahr AUT, SC Villach 14,5+15,5 m 167,0 b.
6. Claudio Moertl AUT, WSC Bad Mitterndorf 12,5+14,5 m 154,7 b.
6. Stefan Zitz AUT, Stadtadler Wien 13,0+13,5 m 154,7 b.
8. Leo Sturmlechner AUT, UVB Hinzenbach 13,0+13,5 m 152,9 b.
9. Andreas Buchroithner AUT, UVB Hinzenbach 12,5+14,0 m 151,9 b.
10. Luis Lehnert GER, WSV Oberaudorf 12,0+16,5 m 139,6 b.

Výsledky chlapců K 9 (1999) 25 startujících
1. Marco Kreutner AUT, SC Mayrhofen 18,0+19,5 m 216,8 b.
2. Timon Kahofer AUT, WSV Bomp 18,5+18,5 m 209,2 b.
3. David Zemek CZE, Ski Club Harrachov 17,0+18,5 m 204,3 b.
4. Thomas Rechner AUT, SC Bischofshofen 17,5+17,0 m 204,2 b.
5. Mario Mandl AUT, USC Ramingstein 17,5+18,5 m 201,1 b.
6. Naim Stanfell AUT, Stadtadler Wien 17,5+17,5 m 200,5 b.
7. Marcel Vyvial CZE, TJ Sokol Kozlovice 17,5+17,0 m 196,2 b.
8. Maxi Linherr AUT, Kitzbuehler SC 17,5+17,0 m 195,7 b.
9. Lukas Wimmer AUT, SC Bischofshofen 17,5+16,0 m 194,6 b.
10. Max Teeling AUT, SC Bischofshofen 17,0+15,5 m 194,5 b.

Výsledky chlapců K10 (1998) 39 startujících
1. František Holík CZE, LSK Lomnice n.P. 18,5+19,5 m 224,8 b.
2. Lukáš Kantor CZE, TJ TŽ Třinec 18,5+19,0 m 217,0 b.
3. Stefan Blegga RUM, Rumänien 17,5+17,0 m 211,2 b.
4. Michael Falkensteiner AUT,UVB Hinzenbach 18,5+18,5 m 210,7 b.
5. Felix Glassner GER, SK Berchtesgaden 18,0+18,0 m 210,1 b.
6. Fabio Franzesko AUT, SC Bischofshofen 17,0+17,0 m 202,4 b.
7. Jakob Dieterer AUT, SV Schwarzach 16,0+17,5 m 200,6 b.
7. Jan Hoerl AUT, SC Bischofshofen 17,0+16,5 m 200,6 b.
9. Mathias Eder AUT, SC Mayrhofen 16,5+16,0 m 198,0 b.
10. Mario Leitgeb AUT, Wörgler Flughunde 17,0+17,0 m 194,4 b.
17. Philipp Kuttin AUT, SC Villach 16,0+13,0 m 174,4 b.
19. Zemek Jakub CZE, Ski Klub Harrachov 15,5+14,0 m 171,7 b.

Výsledky chlapců K11 (1997) 34 startujících
1. Martin Diess AUT, SC Bischofshofen 18,5+18,5 m 220,7 b.
2. Max Taxacher AUT, Wörgler Flughunde 19,5+20,0 m 220,2 b.
3. Eduard Törok ROU, Rumänien 18,5+18,5 m 217,2 b.
4. David Eder AUT, SC Mayrhofen 18,0+18,5 m 214,9 b.
5. Holub Daniel CZE, SK Ještěd Liberec 18,0+18,5 m 213,9 b.
6. Patrick Kogler AUT, Kitzbuehler SC 18,5+17,5 m 212,6 b.
7. Janni Reisenauer AUT, TSU St.Veit 18,0+18,0 m 209,6 b.
8. Stefan Hauser AUT, SC Mayrhofen 16,5+18,5 m 206,5 b.
9. Philipp Hager AUT, SC Bischofshofen 17,5+17,5 m 205,5 b.
10. Marco Breitenberger AUT, SK Rottenmann 17,5+18,0 m 204,3 b.


Úvodní foto: Vyhlášení Bischofshofen Kinder 11
Zdroj: junior-jumping.de, sportsplanet.at

Jiri




Komentáře ke zprávě: