Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 21.02.2017 - 06:12:17
Finále 20. ročníku Beskydského turné
24.6.2008 - 13:49 - děti a dorostenci - Jiri


Čtvrtý letošní závody letní skokanské sezóny na Moravě uspořádal lyžařský oddíl TJ Sokol Kozlovice v neděli 22. června 2008 na můstcích K = 9 m a K = 18 m s umělou hmotou ve svém lyžařském areálu v Kozlovicích „na Táboře“ jako Finále XX. ročníku Beskydského turné žáků ve skoku na lyžích. Za slunečného počasí startovalo v nejhezčím závodě turné 78 mladých skokanek a skokanů z České republiky a Polska.

Rekordnímu zájmu 555 diváků pořadatelé zajistili kromě tradičně kvalitního občerstvení i roztleskávačky a francouzský kankán baletek ZUŠ. Diplomy a poháry za 4. závod a za celkové pořadí Beskydského turné předali nejlepším závodníkům na vyhlášení starosta Kozlovic Ing. Miroslav Tofel spolu se skokanským reprezentantem ČR Jakubem Jandou.

V samostatné závodě mladších děvčat ročníků 1998 a mladších na můstku K = 9 m vítězila v konkurenci pěti závodnic Kristýna Bílá z JRKL Desná v Jiz.h. s více než třicetibodovým náskokem před Veronikou Ptáčkovou z SK Ještěd Liberec, Veronikou Pánkovou ze Ski Klubu Harrachov a před nadějnou přežačkou Lenkou Konderlovou (*2002) z TJ TŽ Třinec.


Foto: Ve všech čtyřech závodech XX. BT zvítězila mezi staršími žačkami kandidátka české ženské reprezentace pro MS FIS 2009 v Liberci Natálie Dejmková z SK Ještěd Liberec

V samostatné závodě starších děvčat ročníků 1995 a mladších na můstku K = 18 m zvítězila Natálie Dejmková z SK Ještěd Liberec s velikým náskokem před Karolínou Indráčkovou z JRKL Desná v Jiz. Horách.

V  kategorii nejmladších žáků ročníků 1999 a mladších na můstku K = 15 m zvítězil v konkurenci 25 startujících Polák Paweł Wąsek z ŁKS Olimpia Goleszów pouze s jednobodovým náskokem před Matějem Hájkem ze Ski Klubu Harrachov, který o 0,5 bodu překonal dalšího Poláka Bartosze Czyże z KS Wisła Ustronianka a rovněž 4. místo patřilo Polákovi Tomaszu Pilchu z KS Wisła Ustronianka. Jakub Machula z TJ Frenštát p.R. obsadil 5. místo před dvojicí Poláků Kacperem Koniorem z ŁKS Klimczok Bystra a Lukaszem Stawowym z Olimpijcziku Gilowice, Jakubem Drbohlavem z SK Ještěd Liberec a Dominikem Czerneckim z PKS Olimpijczyk Gilowice. Desítku nejlepších uzavřel Stanislav Dostál ze Ski Klubu Harrachov před Matyášem Vávrou z TJ Frenštát p.R. a Robertem Szymeczkem z TJ TŽ Třinec.

Ve vybrané kategorii předžáků ročníků 2001 a mladších byl nejlepší Mikuláš Sluka z SK Ještěd Liberec před Filipem Kellermanem z TJ Frenštát p.R. a svým oddílovým kolegou Jakubem Šikolou.


Foto: Vyhlášení celkového pořadí XX. BT v katego rii mladších žáků 2. Lukáš Chrástka JEL, 1. Marek Štěpnička DES a 3. Damián Lasota TZT

V kategorii mladších žáků ročníků 1997 a 1998 zvítězil v konkurenci 16 startujících na můstku K = 18 m s 5,7-bodovým náskokem Marek Štěpnička JRKL Desná v J.h. před Filipem Černým z SK Ještěd Liberec. Se 7,6 bodovým odstupem obsadil Damián Lasota z TJ TŽ Třinec 3. místo před Lukášem Chrástkou z SK Ještěd Liberec, Ondřejem Pažoutem ze Ski Klubu Harrachov a Lubošem Konderlou z TJ TŽ Třinec. Za dvojicí Poláků Dawidem Byrtem z KS Wisla Ustronianka a Dominikem Kastelnikem z Olimpijczyku Gilowice se umístil na 9. místě Michal Čech ze Ski Klubu Harrachov před Filipem Pałaszyńskim z ŁKS Olimpia Goleszów.

Mezi staršími žáky ročníků 1995 a 1996 zvítězil na stejném můstku K = 18 m mezi 18 startujícími suverénně Polák Damian Zyła z ŁKS Klimczok Bystra nejdelšími stylovými skoky dne 19,5 a 20 m s dvanáctibodovým náskokem před a svým krajanem Gabrielem Mayeherem ze Sokola Zagórze a svým oddílovým kolegou Jakubem Wolnym. Čtvrtým místem si zajistil celkové vítězství ve XX. Beskydském turné Michal Krpec z pořádající TJ Sokol Kozlovice. Za dvojicí Poláků Przemyslawem Kantykou z Olimpijcziku Gilowice a Piotrem Mojżeszem z ŁKS Klimczok Bystra obsadil 8. místo Kristián Dluhoš z TJ Frenštát p.R. před Tomášem Vančurou z TJ Rožnov p.R. a svým oddílovým kolegou Janem Michálkem.



VÝSLEDKY:

Výsledky děvčat Žy-I (1998-2002) 5 startujících
1. BÍLÁ Kristýna CZE JRKL Desná v J.h. 9,5 + 8,5 m 210,0 b.
2. PTÁČKOVÁ Veronika CZE SK Ještěd Liberec 7,0 + 8,0 m 178,0 b.
3. PÁNKOVÁ Veronika CZE Ski Klub Harrachov 7,5 + 7,5 m 177,0 b.
4. KONDERLOVÁ Lenka (*2002) CZE TJ TŽ Třinec 7,5 + 7,0 m 170,0 b.
5. MRÁKOTOVÁ Jana CZE JRKL Desná v J.h. 4,0 + 6,5 m 111,5 b.

Výsledky děvčat Žy-II (1995-1997) 2+2 startující
1. DEJMKOVÁ Natálie CZE SK Ještěd Liberec 16,0+16,5 m 194,6 b.
2. INDRÁČKOVÁ Karolína CZE JRKL Desná v J.h. 14,0+14,5 m 164,0 b.

MS ŠPAČKOVÁ Johana (94) CZE TJ Frenštát p.R 17,0+15,0 m 190,4 b.
MS DOLEŽELOVÁ Michaela (94) CZE TJ Sokol Kozlovice 18,0+17,5 m 187,8 b.

Výsledky předžáků (2001 a ml.) 3 startujících
1. SLUKA Mikuláš CZE SK Ještěd Liberec 7,0 + 7,5 m 169,0 b.
2. KELLERMAN Filip CZE TJ Frenštát p.R. 6,5 + 7,5 m 154,0 b. 3. ŠIKOLA Jakub CZE SK Ještěd Liberec 5,5 + 6,0 m 137,0 b.

Výsledky chlapců Ž 9+10 (1999+2000) 25 startujících
1. WĄSEK Paweł POL LKS Olimpia Goleszow 10,5+11,0 m 241,5 b.
2. HÁJEK Matěj CZE Ski Klub Harrachov 10,5+11,0 m 240,5 b.
3. CZYŻ Bartosz POL KS Wisla Ustronianka 10,5+11,0 m 240,0 b.
4. PILCH Tomasz POL KS Wisla Ustronianka 10,0+10,0 m 232,5 b. 5. MACHULA Jakub CZE TJ Frenštát p.R. 10,0+10,0 m 226,0 8. 6. KONIOR Kacper POL ŁKS Klimczok Bystra 10,0+10,0 m 223,5 b.
7. STAWOWY Lukasz PKS Olympijczyk Gilowice 9,5 + 9,5 m 216,0 b.
8. DRBOHLAV Jakub CZE SK Ještěd Liberec 9,5 + 9,5 m 213,0 b.
9. CZERNECKI Dominik PKS Olympijczyk Gilowice 9,0 + 9,5 m 209,5 b.
10. DOSTÁL Stanislav CZE Ski Klub Harrachov 9,5 + 8,5 m 204,5 b.
11. VÁVRA Matyáš CZE TJ Frenštát p.R. 9,0 + 8,5 m 197,5 b. 12. SZYMECZEK Robert CZE TJ TŽ Třinec 9,5 + 9,5 m 184,5 b.
13. KUDZIA Piotr POL ŁKS Klimczok Bystra 8,0 + 8,0 m 181,0 b.
14. KELLERMAN Sebastian CZE TJ Frenštát p.R. 8,5 + 6,5 m 172,0 b. 15. JANIK Roman CZE TJ TŽ Třinec 7,0 + 7,5 m 171,0 b.

Výsledky chlapců Ž 11+12 (1997+1998) 16 startujících
1. ŠTĚPNIČKA Marek CZE JRKL Desná v J.h. 18,5+18,5 m 225,4 b.
2. ČERNÝ Filip CZE SK Ještěd Liberec 18,0+18,5 m 219,7 b.
3. LASOTA Damián CZE TJ TŽ Třinec 17,0+18,0 m 212,1 b.
4. CHRÁSTKA Lukáš CZE SK Ještěd Liberec 18,5+17,5 m 208,5 b. 5. PAŽOUT Ondřej CZE Ski Klub Harrachov 17,0+18,5 m 208,3 b.
6. KONDERLA Lubomír CZE TJ TŽ Třinec 17,0+17,5 m 200,9 b.
7. BYRT Dawid POL KS Wisla Ustronianka 17,5+16,0 m 197,0 b.
8. KASTELIK Dominik PKS Olympijczyk Gilowice 16,0+17,0 m 196,3 b.
9. ČECH Michal CZE Ski Klub Harrachov 17,0+16,0 m 194,8 b.
10. PAŁASZYŃSKI Filip POL LKS Olympia Goleszów 16,5+16,5 m 192,1 b. 11. JUROSZ Jakub POL KS Wisla Ustronianka 15,5+17,0 m 192,1 b.
12. VYTRVAL Jan CZE Ski Klub Harrachov 16,5+16,5 m 191,3 b.
13. HERNYCH Jan CZE SK Ještěd Liberec 16,0+16,5 m 188,1 b. 14. BARTŮNĚK Lukáš CZE JRKL Desná v J.h. 15,5+16,0 m 187,7 b.
15. KALETA David CZE TJ TŽ Třinec 16,0+16,0 m 183,4 b.
16. DOLEŽEL Dušan CZE TJ Sokol Kozlovice 16,5+17,0 m 181,0 b.

Výsledky chlapců Ž 13+14 (1995+1996) 19+1startujících
1. ZYŁA Damian POL ŁKS Klimczok Bystra 19,5+20,0 m 242,4 b.
2. MAYEHER Gabriel POL KS Sokół Zagórze 19,0+19,0 m 229,8 b.
3. WOLNY Jakub POL ŁKS Klimczok Bystra 19,0+18,5 m 229,6 b.
4. KRPEC Michal CZE, TJ Sokol Kozlovice 19,0+19,0 m 227,8 b.
5. KANTYKA Przemyslaw POL PKS Olympijczyk Gilowice 18,0+18,5 m 223,2 b.
6. PODŻORSKI Łukasz POL KS Wisla Ustronianka 17,5+19,0 m 221,6 b. 7. MOJŻESZ Piotr POL ŁKS Klimczok Bystra 18,5+17,5 m 218,5 b.
8. DLUHOŠ Kristián CZE TJ Frenštát p.R. 18,0+18,0 m 216,5 b. 9. VANČURA Tomáš CZE TJ Rožnov p.R. 18,0+17,5 m 215,3 b. 10. MICHÁLEK Jan CZE TJ Frenštát p.R. 17,5+18,0 m 221,5 b. 11. JESAJAN Narek POL LKS Olympia Goleszów 18,0+18,5 m 209,2 b. 12. ŠPOK Jakub CZE, TJ Sokol Kozlovice 17,0+17,5 m 203,9 b.
13. MĚCH Robert CZE TJ Frenštát p.R. 16,5+17,0 m 202,5 b.
14. JUROSZ Dominik POL KS Wisla Ustronianka 17,0+16,5 m 196,0 b.
15. STASIK Piotr POL LKS Olympia Goleszów 16,0+16,5 m 192,1 b.
16. CÁB Petr CZE TJ Rožnov p.R. 16,5+16,0 m 191,8 b.
17. KUREK Kamil POL LKS Olympia Goleszów 15,5+17,5 m 189,8 b.
18. BLAŽEK Filip CZE TJ Frenštát p.R. 17,0+17,5 m 183,9 b.

Úvodní foto: Starosta Kozlovic Ing. Miroslav Tofel s Jakuem Jandou při vyhlášení 4. závodu BT v Kozlovicíchse závodníky: 2. Gabriel Mayeher Sokól Zagórze, 1. Damian Zyła a 3. Jakub Wolny oba ŁKS Klimczok Bystra, 4. Michal Krpec TJ Sokol Kozlovice a 5. Przemyslaw Kantyka Olimpijczik Gilowice POL.

Jiri




Komentáře ke zprávě: