Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 23.09.2017 - 23:49:22
Druhý závod 20. Beskydského turné
22.6.2008 - 11:56 - děti a dorostenci - Jiri


Druhý letošní závody letní skokanské sezóny na Moravě uspořádal lyžařský oddíl TJ Frenštát p.R. v pátek 20. června 2008 na můstcích K = 9 m, K = 20 m a K = 45 m s umělou hmotou ve svém lyžařském areálu na Horečkách v rámci XX. ročníku Beskydského turné žáků ve skoku na lyžích. Za slunečného počasí startovalo 92 mladých skokanek a skokanů z České republiky, Maď
arska a Polska.

Medaile a sošky pohanského boha Radegasta předali nejlepším závodníkům na vyhlášení ředitel závodu pan Ota Szymeczek s předsedou organizačního výboru panem Martinem Přidalem spolu se sekretářkou závodu paní Alenou Kytkovou.


Foto: Vyhlášení kategorie mladších žáků zleva 2. Krzystof Kabot POL, 1.Lukáš Chrástka 3.Daniel Holub - oba SK Ještěd Liberec s POV Martinem Přidalem

V samostatné závodě mladších děvčat ročníků 1998 a mladších na můstku K = 20 m zvítězila v konkurenci 4 závodnic Zdena Pešatová z JRKL Desná v J.h. s osmibodovým náskokem před svou oddílovou kolegyní Kristýnou Bílou a Veronikou Ptáčkovou z SK Ještěd Liberec a stejně tak i v samostatné závodě pěti starších děvčat ročníků 1995 a mladších na můstku K = 45 m, kde zvítězila Natálie Dejmková z SK Ještěd Liberec s desetibodovým náskokem před Barborou Blažkovou z JRKL Desná v Jiz. Horách a Michaelou Rajnochovou z TJ Frenštát p.R.

V  kategorii nejmladších žáků ročníků 1999 a mladších na můstku K = 9 m se v konkurenci 28 startujících stěsnali na stupně vítězů v půlbodové toleranci tři čeští skokani v pořadí Ondřej Krpec z TJ Sokol Kozlovice, Ladilsav Bednář z JRKL Desná v J.h. a Matěj Hájek ze Ski Klubu Harrachov. Čtvrteční vítěz z Nýdku Polák Paweł Wąsek z Olimpie Goleszów obsadil 4. místo před svým krajanem Bartoszem Czyżem, který se dělil o 5. místo s Davidem Zemkem ze Ski Klubu Harrachov. Jakub Drbohlav z SK Ještěd Liberec obsadil 7. místo s desetibodovým náskokem před Marcelem Vyvialem ze Sokola Kozlovice, který se stejným rozdílem odsunul na 9. místo Roberta Szymeczka před třetího z prvního závodu v Nýdku Tomasze Pilcha z KS Wisła Ustronianka.

Ve vybrané kategorii předžáků ročníků 2001 a mladších byl nejlepší Marcel Matušínský z TJ Sokol Kozlovice před Mikulášem Slukou s Jakubem Šikolou z SK Ještěd Liberec a Filipem Kellermanem z TJ Frenštát p.R.


Foto: 2. WOLNY 1. ZYLA oba POL 3. Měch FRE

V kategorii mladších žáků ročníků 1997 a 1998 zvítězil na můstku K = 20 m v nejpočetněji obeslané kategorii (29 závodníků) s šestibodovým náskokem Lukáš Chrástka z SK Ještěd Liberec před čtvrtečním vítězem Polákem Krzystofem Kabotem z KS Wisła Ustronianka a svým oddílovým kolegou Danielem Holubem. Zlepšili se skokani JRKL Desná v J.h., kteří v pořadí Marek Štěpnička a Lukáš Bartůněk obsadili 4. a 5. místo před Damianem Lasotou z TJ TŽ Třinec, Filipem Černým z SK Ještěd Liberec a dalším skokanem TJ TŽ Třinec Lukášem Kantorem, když tuto trojici dělily od sebe pouhé 0,1 bodu. Desítku nejlepších uzavírali Poláci Dawid Byrt a Filip Palaszynski.

Mezi staršími žáky ročníků 1995 a 1996 zvítězil na můstku K = 45 m mezi 20 startujícími suverénně Polák Damian Zyła z ŁKS Klimczok Bystra nejdelšími skoky dne 47,5 a 46 m s desetibodovým náskokem před svým oddílovým kolegou Jakubem Wolnym, za který m s dvoubodovým odstupem obsadil 3. místo na stupních vítězů domácí skokan Robert Měch z pořádající TJ Frenštát p.R. Čtvrté místo patřilo dalšímu frenštátskému skokanu Kristiánu Dluhošovi před dvojicí Poláků Łukaszem Podżorskim z KS Wisla a Przemyslawem Kantykou z Olimpijcziku Gilowice.


Foto: Kristián Dluhoš z TJ Frenštát p.R. vedl po dvou závodech v průběžném pořadí BT 2008

Nýdecký vítěz maďarský skokan Ákos Szylágyi z klubu Köszégi Sport Egyesület obsadil tentokrát 8. místo před Polákem Gabrielem Mayeherem ze Sokóła Zagórze, Tomášem Vančurou z TJ Rožnov p.R. Až na 11. místě skončil po dvou dlouhých skocích 46,5 a 46 metrů, které bohužel skončily pádem jeden z favoritů Michal Krpec z TJ Sokol Kozlovice před Piotrem Mojżeszem z ŁKS Klimczok Bystra.


VÝSLEDKY:

Výsledky děvčat Žy-I (1998-2000) 4 startující
1. PEŠATOVÁ Zdena CZE JRKL Desná v J.h. 16,0+17,0 m 177,7 b.
2. BÍLÁ Kristýna CZE JRKL Desná v J.h. 15,0+17,5 m 171,4 b.
3. PTÁČKOVÁ Veronika CZE SK Ještěd Liberec 16,0+14,5 m 149,4 b.
4. PÁNKOVÁ Veronika CZE Ski Klub Harrachov 10,5 +11,0 m 119,1 b.

Výsledky děvčat Žy-II (1995-1997) 5+2 startující
1. DEJMKOVÁ Natálie CZE SK Ještěd Liberec 34,5+36,0 m 147,6 b.
2. BLAŽKOVÁ Barbora CZE JRKL Desná v J.h. 35,0+35,5 m 144,1 b.
3. RAJNOCHOVÁ Michaela CZE TJ Frenštát p.R. 32,5+32,5 m 120,5 b.
4. BÍLÁ Kristýna CZE JRKL Desná v J.h. 26,0+23,0 m 59,3 b.
5 INDRÁČKOVÁ Karolína CZE JRKL Desná v J.h. 22,0+23,0 m 41,5 b.
MS DOLEŽELOVÁ Michaela CZE TJ Sokol Kozlovice 42,5+42,0 m 199,9 b.
MS ŠPAČKOVÁ Johana (94) CZE TJ Frenštát p.R 37,0+36,5 m 155,7 b.

Výsledky děvčátek (1999-2003) 3 startující
1. MRÁKOTOVÁ Jana CZE JRKL Desná v J.h. 6,5+ 5,0 m 144,5 b.
2. KONDERLOVÁ Lenka (*2002) CZE TJ TŽ Třinec 5,5+ 7,0 m 130,5 b.
3. ŠPAČKOVÁ Lenka (*2003) CZE SK Ještěd Liberec 4,5+ 4,0 m 110,0 b.

Výsledky předžáků (2001 a ml.) 4 startujících
1. MATUŠÍNSKÝ Marcel CZE TJ Sokol Kozlovice 7,0 + 7,0 m 145,5 b. 2. SLUKA Mikuláš CZE SK Ještěd Liberec 6,5 + 7,0 m 143,5 b.
3. ŠIKOLA Jakub CZE SK Ještěd Liberec 6,0 + 5,0 m 135,0 b. 4. KELLERMAN Filip CZE TJ Frenštát p.R. 5,0 + 5,5 m 134,5 b.

Výsledky chlapců Ž 9+10 (1999+2000) 19 startujících
1. KRPEC Ondřej CZE, TJ Sokol Kozlovice 9,5 + 9,5 m 218,5 b.
2. BEDNÁŘ Ladislav CZE JRKL Desná v J.h. 8,5 + 9,0 m 218,0 b.
3. HÁJEK Matěj CZE Ski Klub Harrachov 9,5 + 9,0 m 217,5 b.
4. WĄSEK Paweł POL LKS Olimpia Goleszow 9,0 + 9,0 m 212,0 b.
5. CZYŻ Bartosz POL KS Wisla Ustronianka 9,0 + 9,5 m 211,0 b.
5. ZEMEK David CZE Ski Klub Harrachov 9,0 + 8,5 m 211,0 b.
7. DRBOHLAV Jakub CZE SK Ještěd Liberec 9,0 + 8,5 m 209,0 b.
8. VYVIAL Marcel CZE, TJ Sokol Kozlovice 8,5 + 8,0 m 199,0 b.
9. SZYMECZEK Robert CZE, TJ TŽ Třinec 8,0 + 7,5 m 189,5 b.
10. PILCH Tomasz POL KS Wisla Ustronianka 8,0 + 8,0 m 188,5 b.
11. REYMEYER Tamás HUN, Koszégi Sport E. 8,5 + 8,5 m 184,5 b.
12. MOLNÁR Krzystof HUN, Koszégi Sport E. 7,5 + 8,0 m 184,0 b.

Výsledky chlapců Ž 11+12 (1997+1998) 29 startujících
1. CHRÁSTKA Lukáš CZE, SK Ještěd Liberec 21,0+20,5 m 234,7 b.
2. KABOT Krzysztof POL KS Wisla Ustronianka 20,5+20,5 m 228,8 b.
3. HOLUB Daniel CZE, SK Ještěd Liberec 20,0+20,5 m 226,9 b.
4. ŠTĚPNIČKA Marek CZE JRKL Desná v J.h. 20,5+20,0 m 224,4 b.
5. BARTŮNĚK Lukáš CZE JRKL Desná v J.h. 20,0+20,0 m 223,0 b.
6. LASOTA Damián CZE, TJ TŽ Třinec 20,0+20,0 m 222,5 b.
7. ČERNÝ Filip CZE, SK Ještěd Liberec 19,5+21,0 m 222,4 b.
8. KANTOR Lukáš CZE, TJ TŽ Třinec 20,5+20,5 m 222,3 b.
9. BYRT Dawid POL KS Wisla Ustronianka 20,5+20,0 m 216,9 b.
10. PAŁASZYŃSKI Filip POL LKS Olympia Goleszów 19,5+19,0 m 210,8 b.
11. POLÁŠEK Viktor CZE SKL Nové Město n.M. 18,5+19,0 m 209,0 b.
12. DOLEŽEL Dušan CZE TJ Sokol Kozlovice 19,5+19,5 m 208,7 b.
13. JUROSZ Jakub POL KS Wisla Ustronianka 19,5+19,5 m 208,2 b.
14. PAŽOUT Ondřej CZE Ski Klub Harrachov 20,5+20,5 m 205,8 b.
15. KRPEC Ondřej CZE TJ Sokol Kozlovice 19,0+19,5 m 204,3 b.

Výsledky chlapců Ž 13+14 (1995+1996) 20+1startujících
1. ZYŁA Damian POL ŁKS Klimczok Bystra 47,5+46,0 m 230,7 b.
2. WOLNY Jakub POL ŁKS Klimczok Bystra 45,5+45,0 m 221,0 b.
3. MĚCH Robert CZE TJ Frenštát p.R. 44,0+44,0 m 219,1 b.
4. DLUHOŠ Kristián CZE TJ Frenštát p.R. 43,0+44,0 m 210,4 b.
5. PODŻORSKI Łukasz POL KS Wisla Ustronianka 42,5+43,0 m 202,1 b.
6. KANTYKA Przemyslaw POL PKS Olympijczyk Gilowice 42,0+42,0 m 199,3 b.
7. CÁB Petr CZE TJ Rožnov p.R. 43,5+42,0 m 197,6 b.
8. SZYILÁGYI Ákos HUN, Koszégi Sport E. 43,0+44,0 m 196,9 b.
9. MAYEHER Gabriel POL KS Sokół Zagórze 41,5+42,0 m 196,2 b.
10. VANČURA Tomáš CZE TJ Rožnov p.R. 41,5+40,5 m 191,9 b.
11. KRPEC Michal CZE, TJ Sokol Kozlovice 46,5+46,0 m 191,0 b.
12. MOJŻESZ Piotr POL ŁKS Klimczok Bystra 41,0+40,0 m 188,7 b.
13. BLAŽEK Filip CZE TJ Frenštát p.R. 39,5+40,0 m 182,9 b.
14. JUROSZ Dominik POL KS Wisla Ustronianka 34,5+34,0 m 134,3 b.
15. MICHÁLEK Jan CZE TJ Frenštát p.R. 34,5+34,5 m 133,3 b.
16. ŠPOK Jakub CZE, TJ Sokol Kozlovice 33,5+33,5 m 134,2 b.


Úvodní foto: Vyhlášení kategorie nejmladších žáků zleva Ota Szymeczek, Alena Kytková, Martin Přidal, 2. Ondřej Bednář JRKL Desná, 1. Ondřej Krpec TJ Sokol Kozlovice, 3.Matěj Hájek SK Harrachov
Foto autor: Ing. Jiří Sedláček

Jiri




Komentáře ke zprávě: