Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 25.09.2017 - 22:37:28
Zahajovací závod 20. Beskydského turné
20.6.2008 - 14:40 - děti a dorostenci - Jiri


První letošní závody letní skokanské sezóny na Moravě uspořádal lyžařský oddíl TJ TŽ Třinec ve čtvrtek 19. června 2008 na můstku K = 24 m s umělou hmotou ve svém lyžařském areálu v Nýdku v rámci XX. ročníku Beskydského turné žáků ve skoku na lyžích. Za slunečného počasí startovalo mladých skokanek a skokanů z České republiky, Maďarska a Polska. Ceny a poháry nejlepším závodníkům předali na vyhlášení Technický delegát Svaz lyžařů ČR pan Michal Pustějovský a předseda organizačního výboru pan Stanislav Lasota st.

V samostatné závodě mladších děvčat ročníků 1998 a mladších zvítězila v konkurenci 4 závodnic Zdena Pešatová z JRKL Desná v J.h. s pětibodovým náskokem před svou oddílovou kolegyní Kristýnou Bílou a Veronikou Ptáčkovou z SK Ještěd Liberec a stejně tak i v samostatné závodě čtyř starších děvčat ročníků 1995 a mladších zvítězila Natálie Dejmková z SK Ještěd Liberec s desetibodovým náskokem před Michaelou Rajnochovou z TJ Frenštát p.R. a Barborou Blažkovou z JRKL Desná v Jiz. Horách.


Foto: Vyhlášení kategorie starších žáků zleva 2. Michal Krpec TJ Sokol Kozlovice, 1. Ákos Szyilágyi Köségi SE. a 3.Kristián Dluhoš TJ Frenštát p.R.

V kategorii nejmladších žáků ročníků 1999 a mladších na můstku K = 24 m obsadili v konkurenci 18 startujících stupně vítězů tři polští skokani v pořadí Paweł Wąsek z Olimpie Goleszów, Bartosz Czyż a Tomasz Pilch z KS Wisła Ustronianka. Čtvrté místo místo obsadil Maďar Tamás Reymayer z Köszégi Sport Egyesület před dvojicí závodníků Ski Klubu Harrachov Davidem Zemkem a Matějem Hájkemza které se po seřadili favorizovaní skokani TJ Sokol Kozlovice Marcel Vyvial a pádem postižený Ondřej Krpec.

V kategorii mladších žáků ročníků 1997 a 1998 zvítězil těsně o necelý bod Polák Krzystof Kabot z KS Wisła Ustronianka před domácím favoritem Lukášem Kantorem z TJ TŽ Třinec Lukášem Kantorem. Třetí místo na stupních vítězů obsadil Daniel Holub z SK Ještěd Liberec před dalším domácím skokanem Damiánem Lasotou, Markem Štěpničkou z JRKL Desná v Jiz.h. a padající dvojicí Filip Černý a Lukáš Chrástka z SK Ještěd Liberec, kteří odsunuli na 8. místo Ondřeje Pažouta ze Ski Klubu Harrachov.


Foto: Zdena Pešatová JRKL Desná v J.h.

Mezi staršími žáky ročníků 1995 a 1996 zvítězil mezi 18 startujícími překvapivě maďarský skokan Ákos Szylágyi z klubu Köszégi Sport Egyesület díky stylovějším skokům před favoritem, loňským vítězem Michalem Krbcem z TJ Sokol Kozlovice. Stejně tak překvapilo 3. místo na stupních vítězů pro rok pauzírujícího Kristiána Dluhoše z TJ Frenštát p.R. před loňským vítězem z Frenštátu p.R. Piotrem Mojżeszem z ŁKS Klimczok Bystra. Páté místo patřilo Tomáši Vančurovi z TJ Rožnov p.R. před Polákem Przemyslawem Kantykou z Olimpijcziku Gilowice a ddvojicí frenštátských skokanů Filipem Blažkem a pádem postiženým Robertem Měchem.


VÝSLEDKY:

Výsledky děvčat Žy-I (1998-2000) 6 startujících
1. PEŠATOVÁ Zdena CZE JRKL Desná v J.h. 18,0+17,5 m 139,0 b.
2. BÍLÁ Kristýna CZE JRKL Desná v J.h. 18,0+16,0 m 133,8 b.
3. PTÁČKOVÁ Veronika CZE SK Ještěd Liberec 14,0+14,0 m 93,5 b.
4. PÁNKOVÁ Veronika CZE Ski Klub Harrachov 10,5 +11,0 m 62,3 b.

Výsledky děvčat Žy-II (1995-1997) 4+1 startující
1. DEJMKOVÁ Natálie CZE SK Ještěd Liberec 20,5+21,0 m 181,3 b.
2. RAJNOCHOVÁ Michaela CZE TJ Frenštát p.R. 21,0+20,0 m 171,4 b.
3. BLAŽKOVÁ Barbora CZE JRKL Desná v J.h. 19,5+20,5 m 169,6 b.
4. INDRÁČKOVÁ Karolína CZE JRKL Desná v J.h. 18,5+18,0 m 147,8 b.
MS ŠPAČKOVÁ Johana (94) CZE TJ Frenštát p.R 20,5+20,0 m 172,5 b.

Výsledky chlapců Ž 9+10 (1999+2000) 19 startujících
1. WĄSEK Paweł POL LKS Olimpia Goleszow 20,5+21,0 m 185,3 b.
2 CZYŻ Bartosz POL KS Wisla Ustronianka 20,5+21,0 m 173,3 b.
3. PILCH Tomasz POL KS Wisla Ustronianka 19,0+19,5 m 157,4 b.
4. REYMEYER Tamás HUN, Koszégi Sport E. 19,0+19,0 m 154,5 b.
5. ZEMEK David CZE Ski Klub Harrachov 18,5+18,5 m 153,7 b.
6. HÁJEK Matěj CZE Ski Klub Harrachov 19,0+18,5 m 152,6 b.
7. VYVIAL Marcel CZE, TJ Sokol Kozlovice 17,0+16,5 m 173,6 b.
8. KRPEC Ondřej CZE, TJ Sokol Kozlovice 19,5+19,0 m 143,9 b.
9. BEDNÁŘ Ladislav CZE JRKL Desná v J.h. 18,0+17,5 m 137,5 b.
10. KELEMEN Péter HUN, Koszégi Sport E. 15,0+18,0 m 124,5 b.
11. DRBOHLAV Jakub CZE SK Ještěd Liberec 15,5+16,0 m 116,8 b.
12. MATUŠÍNSKÝ Marcel CZE, TJ Sokol Kozlovice 14,0+19,0 m 109,0 b.

Výsledky chlapců Ž 11+12 (1997+1998) 24 startujících
1. KABOT Krzysztof POL KS Wisla Ustronianka 24,5+23,0 m 218,6 b.
2. KANTOR Lukáš CZE, TJ TŽ Třinec 23,5+23,5 m 217,7 b.
3. HOLUB Daniel CZE, SK Ještěd Liberec 23,5+22,5 m 209,9 b.
4. LASOTA Damián CZE, TJ TŽ Třinec 24,0+23,5 m 206,1 b.
5. ŠTĚPNIČKA Marek CZE JRKL Desná v J.h. 23,5+22,5 m 205,4 b.
6. ČERNÝ Filip CZE, SK Ještěd Liberec 23,5+22,5 m 195,9 b.
7. CHRÁSTKA Lukáš CZE, SK Ještěd Liberec 23,0+21,5 m 193,2 b.
8. PAŽOUT Ondřej CZE Ski Klub Harrachov 21,0+21,0 m 191,2 b.
9. BARTŮNĚK Lukáš CZE JRKL Desná v J.h. 21,5+21,0 m 190,1 b.
10. BYRT Dawid POL KS Wisla Ustronianka 21,5+20,5 m 187,2 b.
11. JUROSZ Jakub POL KS Wisla Ustronianka 21,5+20,5 m 187,2 b.
12. KASTELIK Dominik POL PKS Olympijczyk Gilowice 21,5+20,5 m 187,2 b.

Výsledky chlapců Ž 13+14 (1995+1996) 18+1startujících
1. REYMEYER Tamás HUN, Koszégi Sport E. 25,0+25,0 m 236,1 b.
2. KRPEC Michal CZE, TJ Sokol Kozlovice 25,0+25,5 m 233,5 b.
3. DLUHOŠ Kristián CZE TJ Frenštát p.R. 24,0+24,5 m 223,4 b.
4. MOJŻESZ Piotr POL LKS Klimczok Bystra 24,5+24,0 m 217,4 b.
5. VANČURA Tomáš CZE TJ Rožnov p.R. 23,0+23,0 m 214,4 b.
6. KANTYKA Przemyslaw POL PKS Olympijczyk Gilowice 22,5+24,0 m 211,3 b.
7. BLAŽEK Filip CZE TJ Frenštát p.R. 22,0+22,5 m 203,7 b.
8. MĚCH Robert CZE TJ Frenštát p.R. 24,0+24,0 m 201,5 b.
9. PODŻORSKI Łukasz POL KS Wisla Ustronianka 23,0+22,0 m 201,1 b.
10. MICHÁLEK Jan CZE TJ Frenštát p.R. 21,0+22,5 m 192,4 b.
11. JUROSZ Dominik POL KS Wisla Ustronianka 21,5+21,0 m 183,6 b.
12. ŠPOK Jakub CZE, TJ Sokol Kozlovice 21,0+21,0 m 180,7 b.


Úvodní foto: Vyhlášení kategorie mladších žaček zleva Stanislav Lasota st., 2. Kristýna Bílá, 1. Zdena Pešatová obě JRKL Desná v J.h., 3. Veronika Ptáčková Sk Ještěd Liberec a TD Michal Pustějovský (autor: Jiří Sedláček)

Jiri




Komentáře ke zprávě: