Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 30.03.2017 - 10:50:56
Tři vítězství pro české naděje v Goleszówě
4.5.2008 - 18:45 - děti a dorostenci - Jiri


V sobotu 3. května 2008 se v lyžařském areálu můstků s umělou hmotou v polském Goleszowie uskutečnil tradiční, již 9. ročník Memoriálu Leopolda Tajnera, za účasti nejmladších polských a českých skokanů z Beskydské oblasti.

Na menším můstku K17 (HS 20) startovalo nejprve 14 chlapců ročníků 1999 a mladších. Těsným, kuriózním rozdílem 0,1 bodu zvítězil předžák Ondřej Krpec *2000 z TJ Sokol Kozlovice ziskem 217,9 bodů za skoky 17 a 17,5 metrů před domácím o rok starším Pawelem Waskem z LKS Olimpia Goleszow (217,8 b., 17,5+17,5 m) a Tomaszem Pilchem z KS Wisla Ustronianka (192,2 b., 15+15,5 m). Z dalších českých závodníků obsadil 6. místo Marcel Vyvial z Kozlovic (179,1 b., 15+13,5 m), 8. Robert Szymeczek z TJ TŽ Třinec (174,7 b., 14+14 m), 10.nejmladší účastník Marcel Matušínský *2001 z TJ Sokol Kozlovice (158,1 b., 13,5+12,5 m) a 11. Roman Janik z Třince (144,6 b., 11,5+12 m).

Na stejném můstku soutěžili i žáci ročníku 1998, kde vybojoval další české prvenství Lukáš Kantor z TJ TŽ Třinec ziskem 230,6 bodů za dva nejdelší 18-ti metrové skoky před Dawidem Byrtem z KS Wisla Ustronianka (222,3 b., 17,5+17,5 m) a Dominikem Kastelnikem z PKS Olimpijczyku Gilowice (220,4 b., 17+17,5 m). Další čeští závodníci se umístili takto: 6. Dušan Doležel z Kozlovic (201,9 b., 16+16 m), 7. Dawid Kaleta z Třince (190,7 b. , 16,5+14 m) a 8. Jakub Machula z Frenštátu p.R. (184,9 b., 14,5+15 m).


Foto: Michaela Rajnochová - TJ Frenštát p.R. - * 1997

Na větším můtku K 30 (HS 33) zvítězil mezi žáky ročníku 1997 a ml. Krzysztof Kabot z KS Wisla Ustronianka ziskem 191,9 bodů za skoka 27,5 a 27 metrů před dvěma závodníky TJ TŽ Třinec Lukášem Kantorem (188,7 b., 26,5+27 m) a Damianem Lasotou (185,6 b., 26,5+26,5 m). Na 10. místě se mezi chlapci umístila Michaela Rajnochová z TJ Frenštát p.R. (116,1 b., 20,5+20 m).

Na stejném můstku startovali i žáci ročníku 1996, kde zvítězil Mateusz Hulbój z PKS Olimpijczyk Gilowice ziskem 220,5 bodů za nejdelší 30-metrové skoky v obou kolech před svým oddílovým kolegou Przemyslawem Kantykou (205,5 b., 28,5+29 m) a Michalem Milczanowskim ze Zagorskie TS Zakucie 203,7 b., 27,5+28,5 m). Až na 4. místo odsunul pád v 1. kole Michala Krbce z TJ Sokol Kozlovice (196,3 b., 29+30 m) před skokany TJ Frenštát p.R. Roberta Měcha (191,9 b., 28+26,5 m) a Filipa Sakalu (188,7 b., 27+26,5 m). Další frenštátští zástupci obsadili: 9. místo Filip Blažek (157,6 b., 23+25 m) a 12. Jan Michálek (84,8 b., 17,5+16,5 m).

V nejstarší kategorii žáků ročníku 1995 zvítězili s převahou dva zkušení polští borci z LKS Klimczok Bystra Damian Zyla (232,7 b., 32+31,5 m) před Jakubem Wolnym (225,6 b., 30,5+30 m) a Gabrielem Majcherem ze ZKN Sokol Zagorz (193,3 b., 27+27 m). Z českých účastníků obsadil 6. místo Kristián Dluhoš z TJ Frenštát p.R. (183,6 b., 26,5+26,5 m) a 14. místo Jakub Špok z TJ Sokol Kozlovice (132,8 b., 21+23 m).


Foto: Ondřej Krpec - TJ Sokol Kozlovice - *2000

Na můstku K 17 (HS 20) se v samostatné kategorii představily jen dvě dívky ročníku 1997. S převahou zvítězila Michaela Rajnochová z TJ Frenštát p.R. ziskem 181,5 bodů za dva skoky 14,5 metrů před Monikou Luberovou z PKS Olympijczyk Gilowice (120,3 b., 11,5+11 m).

V červnu budou na oplátku hostit polské skokanské naděje české areály v Nýdku, Frenštátě p.R., Rožnově p.R. a Kozlovicích v rámci XIX. Beskydského turné.

Úvodní foto: Lukáš Kantor - TJ TŽ Třinec - *1998
Zdroj: Skijumping.pl

Jiri




Komentáře ke zprávě: