Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 03.12.2021 - 01:24:58
15.4.2013 - 23:36 - pravidla - Simona Horká


Vedle předběžných kalendářů jednotlivých letních soutěží řešil podvýbor skoku na lyžích FIS ve švýcarském Curychu také novinky v pravidlech. Po kritice, k níž se přidal také prezident Mezinárodní lyžařské federace Gian Franco Kasper, dojde k úpravě pravidla o změně nájezdu a počtu stylových rozhodčích.
6.10.2012 - 22:24 - pravidla - Simona Horká


Vlna inovací, která se začala řítit skokanským světem v létě, pokračuje i na podzim. Kongres FIS ve švýcarském Curychu přinesl další změny. Bylo upraveno velmi diskutované pravidlo o kombinézách a odhlasováno také to, že si bude moci trenér říci o snížení nájezdu pro svého svěřence.
5.9.2012 - 17:01 - pravidla - Sabina Línová


Zdlouhavé a odkládající se závody jsou noční můrou všech organizátorů a fanoušků, zároveň je to zdržením pro televizní stanice. Proto se prioritou pro Mezinárodní lyžařskou federaci FIS stal bezproblémový a hladký průběh závodu a rozhodla se zrušit 'větrný koridor'.
22.12.2010 - 23:03 - pravidla - Simona Horká

Inovace v pravidlech skoků na lyžích, která byla v minulé sezoně testována jen ve vybraných závodech, provází v té letošní poprvé všechny závody Světového poháru. Ačkoliv je již několik závodů za námi, stále je pravidlo o větrném vzorci horkým tématem.
15.11.2009 - 13:29 - pravidla - Hana Trnečková


Nová pravidla, testovaná během Grand Prix 2009, nebudou používána ve všech závodech Světového poháru 2009/10. Prostor pro další testování dostanou jen v předem zvolených závodech. V sobotu o tom rozhodlo shromáždění FIS na svém podzimním setkáním v Curychu.
25.9.2009 - 20:06 - pravidla - Hana Trnečková


Testovat! Tak rozhodli zmocněnci FIS o osudu nových pravidel, zahrnujících větrný a nájezdový vzorec, na FIS skijumping committee v Curychu. Pro zimní sezonu 2009/10 ještě nebudou pravidla oficiálně platná, krom švýcarského zástupce bylo další testování jednohlasně schváleno. Zkušební lhůta, prodloužená na následující zimní období, však bude zřejmě jen odkladem něčeho, co v budoucnu s určitostí nastane.
25.8.2009 - 01:01 - pravidla - Hana Trnečková


NÁZOR SKOKANŮ. Větrný faktor. Nájezdový faktor. Dvě veličiny, které míchají pořadím závodů. V průběhu letošní Grand Prix se testovaly už sedmkrát. Několikrát rozhodly o pódiových příčkách. A taky rozdělily během těch sedmi zkoušek skokanský svět na tři skupiny. První: v čele Walter Hofer a fandové nových pravidel. Druhá: zarytí odpůrci. Ta třetí, největší, zahrnuje všechny ty, co jsou na vážkách. Změnu, tu by chtěli. Ale ne v podobě, v jaké se prezentuje na GP. Mezi ně se řadí i Roman Koudelka či Jakub Janda.
7.8.2009 - 23:17 - pravidla - Hana Trnečková


O PRVNÍM DNU TESTOVÁNÍ. Nevědět o změně pravidel a usednout v pátečním podvečeru k obrazovkám, možná by člověk ani nepoznal, že nějaké testování probíhalo. V televizní grafice se informace o síle a směru větru během kvalifikace stejně jako v minulých sezonách objevovaly jen sporadicky. Stejně jako dříve člověk zachytil zprávu o výšce nájezdu snad jen na začátku přenosu. A nějaké informace o jednotlivých přídavcích/odpočtech bodů, které se v "kompjůtrech závodu" děly po každém pokusu, ty se před zraky televizních diváků neminuly ani omylem. Není to ale chyba?
1.8.2009 - 17:24 - pravidla - Hana Trnečková


Bude to horké téma letošního ročníku Grand Prix. Jak skokanské, tak té v severské kombinaci. Testování nových pravidel. Určitě se to neobejde bez nekonečného přetřásání a neutuchajících spekulacích. Jak jsme již psali dříve, FIS by ve skocích ráda eliminovala silný vliv štěstí a náhody. Vyřešila jednou pro vždy problémy s nastavováním vhodného nájezdového okna. Ale ač je její zájem o vytvoření „spravedlivější“ soutěže chvályhodný, zatím není tak docela jisté, zda se vydala tím správným směrem. To ostatně bude možné posoudit až za týden, po startu v Hinterzartenu. Abyste poté mohli novinku objektivně zhodnotit, rozšiřte si skokanský slovník o dva nové obraty.
29.7.2009 - 01:16 - pravidla - Hana Trnečková


Že jste na základní škole nesnášeli fyziku a v matematických vzorcích jste plavali jak igelitový pytlík na vodě? Pak má pro vás FIS nemilou zprávu. Ze skoku na lyžích se totiž možná už brzo stane změť fyzikálních vzorců a propočtů. Již během letošní letní Grand Prix hodlá FIS vyzkoušet nový „větrný vzorec“, který by markantně zasáhl do výpočtu výsledků. Tedy nejen délka a stylové známky určí vítěze. A co že si od toho šéf úseku skoku Walter Hofer slibuje? Prý nic. Jen chce zjistit, zda by se ze skoků mohl stát „spravedlivější sport“.
8.1.2007 - 13:00 - pravidla - Lenka


Specializovaná pravidla pro disciplínu skok na lyžích. Jedná se o doplnění pravidel MPZLD (IWO). Především se týkají bodování, K.O. systému, ale i jiných specialit skoku na lyžích.
4.6.2006 - 12:23 - pravidla - Lenka


Další lekce ze skokanských pravidel se týká ženského skoku na lyžích. Jaká jsou specifika ženských skokanských soutěží? Většina jejich pravidel se shoduje se skokem mužů, některá ustanovení odlišující ženské skoky od mužských najdete v následujícím článku.
23.3.2006 - 14:13 - pravidla - Lenka


Na podnět jednoho z našich čtenářů vám po krátké přestávce přinášíme další porci pravidel, tentokrát věnující se podrobně vybavení závodníků pro skoky na lyžích, včetně rozměrů, povolených limitů, přesného vyhranění reklamních ploch na kombinézách a lyžích a dalších pravidel pro používání závodního vybavení. Tato pravidla byla schválena na zasedání v Oberhofenu v červenci 2005.
7.3.2006 - 16:54 - pravidla - Lenka


Čeká na vás poslední porce MPZLD, která se tentokrát zaobírá samotným uskutečněním skokanských závodů. Věnuje se přihlášení, průběhu závodu, bodování, ohodnocení skoků, různými druhy závodů atd.
6.3.2006 - 17:51 - pravidla - Lenka


Dnešní část pravidelné rubriky, ve které se věnujeme pravidlům skoků na lyžích, se budeme zabývat tím nejdůležitějším - a to samotnými skokanskými můstky, pravidly pro výstavbu, homologizaci, atd.
5.3.2006 - 14:25 - pravidla - Lenka


Tímto dílem Mezinárodních pravidel závodů lyžařských disciplín se začneme specializovat na skok na lyžích. Dnešní část se věnuje organizaci závodů, a to především funkcionářům FIS, jejich úlohám, výběru, atd.
4.3.2006 - 17:35 - pravidla - Lenka


V poslední všeobecné části Mezinárodních pravidel závodů lyžařských disciplín se budeme věnovat například vybavení, servisu, reklamám a přestupkovým záležitostem. Platí pro všechny lyžařské disciplíny FIS.
3.3.2006 - 23:50 - pravidla - Lenka


Mezinárodní pravidla závodů lyžařských disciplín - část II se věnuje organizaci jednotlivých závodů. Stále se týká všech lyžařských disciplín. V příštím díle se dočkáte poslední všeobecné části a poté se budeme věnovat výhradně skokům na lyžích.
28.2.2006 - 08:59 - pravidla - Lenka


Po několika dotazech týkajících se regulí skoků na lyžích vám přinášíme Mezinárodní pravidla pro závody lyžařských disciplín. Tato pravidla byla schválena na Mezinárodním kongresu FIS v Miami (USA) 2004. Rozdělena budou do několika částí a je možné v nich fultextově vyhledávat jako v každém jiném článku na našich stránkách. První část se věnuje společným pravidlům pro všechny lyžařské závody.